تعیینمحدودهیذوبروغن

روش انجام کار _ ابتدا لوله  مویین را داخل روغن قرار داده تا روغن به میزان 2 سانتیمتر در ان بالا رود سپس به مدت 4 ساعت ان را در فریزر قرار میدهیم با کمک چسب شیشه ای لوله مویین را به دما سنج متصل کرده دما سنج را داخل بشر اب سرد قرار داده و بشر را حرارت داده لوله ی مویین را به همراه دما سنج

درون بشربرروی حرارت بهم زده اما نباید به جداره بخوردومحدوده ی ذوب روغن را مشخص می کنیم

یعنی لحظه ای که روغن شروع به ذوب شدن میکند تا ان موقعی که ذوب میشود

ان موقعی که روغن شروع به براق شدن میکند اغاز ذوب شدن و ان موقعی که درون لوله مویین براق شد انتهای ذوب شدن است

شروع ذوب33 درجه سانتی گراد

ذوب کامل39 درجه سانتی گراد

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم آبان ۱۳۹۱ساعت 18:47  توسط kamran  | 

همه می دونیم که تو فصل گرما چقدر بستنی می چسبه! ولی یکی از مشکلاتی که تمامی بستنی ها در فصل گرما دارن اینه که خیلی زود آب میش و به اصطلاح دست و بالمونو کثیف می کنن.مخصوصا کسانی که بچه کوچک دارن که باید هر دفعه بعد از خوردن بستنی کل لباس های بچه رو بعلاوه صورت و دستاش بشورن.چینی ها برای این مشکل یه راه حلی پیدا کردن و اون بستنی است که به این زودیها آب نمیشه.این بستنی با نام تجاری "موز" تو تمام فروشگاههای چین فروخته میشه و فکر کنم امروز فردا تو فروشگاههای ماهم فراوان پیدا بشه.همانطور که از عکس بالا پیداست روکش زرد رنگی تمام این بستنی رو پوشونده و لایه زیرین اون هم دارای پوشش نارگیلیه.این بستنی رو یک خبرنگار سمج ژاپنی به مدت 3 ساعت در معرض آفتاب قرار داده و از آب نشدن اون حسابی یکه خورده.خلاصه یه جورایی امتحانشو پس داده.کارخونه ای که این بستنی رو تولید کرده به هیچ عنوان حاضر نیست فرمول ساخت اونرو در اختیار دیگران قرار بده.ولی امیدوارم بزودی تولیدکننده های کشورمون بتونن چنین بستنی هایی با قابلیت های بیشتر و کیفیتی بهتر از چینیها تولید کنن.
+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم آبان ۱۳۹۱ساعت 18:46  توسط kamran  | 

روش لوله مويين :

در اندازه گیری نقطه ذوب با لوله مویین از گرم کن های گوناگونی استفاده میشود . این گرم کن ها از یک بشر ساده که محتوی مایعی با نقطه جوش بالاست و با چراغ گاز گرم و با دست همزده میشود ، شروع شده و به وسایل کاملی میرسد که با الکتریسیته گرم میشود و بطور مکانیکی به هم میخورد . بعضی مواد قبل از ذوب شدن حلال تبلور خود را از دست میدهند (عرق می کنند) در این حالت اولین قطره مایع دیده شده نقطه ی ذوب واقعی است .

ابتدا نمونه روغن را كاملا ذوب نموده و به خوبي مخلوط مي كنيم . دو لوله مويينه را در نمونه ذوب شده فرو مي بريم تا ارتفاع چربي در هر يك از لوله ها به حدود يك سانتي متر برسد . بلافاصله لوله هاي پر شده از روغن را براي چند ثانيه در يخچال (يا بشر پر شده از يخ ) قرار مي دهيم تا چربي جامد گردد.

دو لوله مويينه آماده شده را با بند پلاستيكي به دماسنج وصل مي كنيم به طوري كه ستون چربي در انتهاي پايين لوله ها و در مجاور مخزن دماسنج قرار گيرد .

محفظه آب را با آبي كه دماي آن حداكثر 15 درجه سلسيوس است پر مي كنيم سپس دماسنج و لوله هاي مويينه متصل به آن را در مركز محفظه آب طوري قرار مي دهيم كه انتهاي لوله مويينه حداقل تا 30 ميلي متري زير سطح آب قرار گيرد .

محفظه آب را داخل آب گرم كن ( ارلن دهان گشاد محتوي آب ) قرار مي دهيم و آن را روي هيتر مي گذاريم . به محض بالا رفتن ستون چربي در يكي از دو لوله مويينه درجه حرارت نشان داده شده توسط دماسنج را مي خوانيم

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم آبان ۱۳۹۱ساعت 18:46  توسط kamran  | 

خواص شگفت انگيز روغن هسته انگور

تاريخچه:
 

ارزش غذايي ودرماني انگور متجاوز از هزاران سال پيش شناخته شده است .سابقه مصرف اين ميوه به حدود شش هزار سال پيش نزد مصريان مي رسد.بعدها اروپاييان از عصاره انگور براي بهبود بيماريهاي چشم و پوست بهره گرفتند.رفته رفته کاربرد درماني آن وسيع تر شد، به طوري که از
برگهاي آن براي جلو گيري از خونريزي ،التهاب و امراضي نظير بواسير استفاده گرديد .انگور نارس براي درمان گلو درد و کشمش براي رفع يبوست توصيه مي شد .امروزه انگور تازه براي امراض نظير سرطان ،عفونت چشم ،پوست وبيماريهاي کليه وکبد تجويز مي شود.در اين راستا جالب است بدانيد تحقيقات جديد بيانگر اين موضوع مي باشند که بسياري از خواص درماني انگور بدون شک مرتبط با هسته آن است.
مهم ترين ويژگي هسته انگور ،خاصيت بالقوه آنتي اکسيداني موجود در آن است ،به طوري که خاصيت آنتي اکسيداني آن چندين برابر ويتامين c وويتامين Eکه آنتي اکسيدان هاي بالقوه هستند، در نظر گرفته مي شود .آنتي اکسيدان ها موادي هستند که راديکال هاي آزاد (مواد مضر بدن )را تخريب مي کنند.راديکالهاي آزاد در واقع يون هاي اکسيژني هستند که باجذب بعضي الکترونها در سطح سلولي موجب صدمه زدن به DNAسلول ودر نهايت تخريب آن مي شوند .راديکال هاي آزاد به طور طبيعي در بدن توليد مي گردند ،اما اين روند با افزايش سن ،تشديد مي شود .همچنين بعضي عوامل محيطي مانند دودسيگار ،بعضي داروها ،اشعه ماوراءبنفش وآلودگي هوا نيز روند توليد آنها را سرعت مي بخشد.در بررسي هاي جديد انجام شده ،افزايش سطح آنتي اکسيدانهاي خون به دنبال تجويز مکمل هسته انگور مشاهده شد .راديکالهاي آزاد همچنين در بروز عارضه پيري و مشکلات بسياري از قبيل بيماري هاي قلبي و سرطان دخيل هستند .آنتي اکسيدان هاي موجود در هسته انگور قادر به خنثي سازي تاثير راديکال هاي آزاد هستند و از بروز اغلب عوارض آنها جلوگيري مي کنند .

هسته انگور حاوي چه موادي است؟
 

ويتامينE، فلاوونوئيدها، لينولئيک اسيد و ترکيباتي که پروسيانيدين ناميده مي شوند (نظيرتانن ها ،پيکنوجنول،اليگو مريک،پروآنتوسيانيدين(OPc)به طور خيلي فشرده در هسته انگورجاي گرفته اند.البته عناصر فوق به ميزان جزئي تري در پوست انگور نيز يافت مي شود .رزوراترول ترکيب مهم ديگر موجوددر هسته انگور است که مکمل آنتي اکسيداني معمول تري محسوب مي شود.

عصاره هسته انگور به چه فرمي قابل استفاده است ؟
 

امروزه عصاره مزبور به عنوان مکمل به اشکال مختلف (اعم از کپسول ،قرص ومحلولهاي خوراکي )تجويز مي شوند،امامعمول ترين ودر دسترس ترين شکل مورد استفاده ،روغن هسته انگور است که کاربرد غذايي دارد ودر ضمن حاوي تمام خصوصيات ذکر شده دانه انگور نيز مي باشد.

ترکيب چربي موجود در روغن هسته انگور چيست؟
 

روغن هسته انگور حاوي مقادير قابل توجهي اسيد چرب امگا -6است، به طوري که حدود 68درصد محتواي چربي آن از نوع اسيد لينولئيک مي باشد،
ولي از نظر امگا -3بسيار ضعيف است، به طوري که فقط حدود 0/2 درصد اسيد لينولنيک دارد .بقيه اسيدهاي چرب آن شامل اسيد اولئيک (خانواده امگا-9)حدود 19 درصد، اسيد پالمتيک(اشباع)7/2درصد و اسيد استئاريک4/8درصد است.بر خلاف روغن زيتون که تحمل درجه حرارت بالا را ندارد؛روغن هسته انگور دماي پخت بالا را مي تواند تحمل کند، چون نقطه ذوب بالاتري دارد وتغيير ناخوشايندي در ساختمان آن بوجو د نمي آيد، ضمن اينکه هيچ بو ومزه اي ندارد وممکن است براي ذائقه افرادي که بوي روغن زيتون رادوست ندارند، مقبوليت بيشتري داشته باشد.البته مهم است بدانيد که محتواي آنتي اکسيداني آن نيز بيشتر از روغن زيتون است.

فوايد درماني:
 

کلسترول بالا:در بررسي که بر روي 40 فرد مبتلا به کلسترول خون بالا انجام گرفت، تجويز مکمل هسته انگور به همراه کروميوم به ميزان قابل توجهي باعث کاهش کلسترول خون اين افراد شد.تجويز مکمل آن نيز براي افراد سيگاري ،کاهش LDLرا درآزمايشات آنها نشان داد.در بررسي ديگر ،تجويز 1 اونس روغن هسته انگور به مدت 4 هفته 14درصد افزايش در HDLرا به دنبال داشت .
فشار خون بالا :آنتي اکسيدان ها (نظير هسته انگور)موجب حفاظت رگ هاي خوني در برابر آسيب ها و صدمات مي شوند .همانطور که مي دانيم
رگ هاي آسيب ديده منجر به افزايش فشار خون ودر نهايت افزايش کار قلب مي شوند.در بعضي مطالعات حيواني، عصاره هسته انگور، کاهش فشار خون را به دنبال داشت.البته تحقيقات بيشتري در اين زمينه مورد نياز است.
بيماريهاي قلبي :بسياري از مشکلات قلبي در اثر آترو اسکلروز(که ناشي از سفتي وسختي رگهااست)ايجاد مي شوند.عصاره هسته انگور با جلو گيري از تشکيل پلاک ،مانع از سفت شدن رگ ها ،رسوب LDL و بروز نارسايي هاي قلبي مي شود.
سرطان :پلي فنول هاي موجود در هسته انگور ،آپوپتوز را در سلول هاي سرطاني افزايش مي دهند .آپوپتوز يک عملکرد طبيعي در سلول هاي سالم است ؛به اين صورت که سلول ها طبق برنامه، هنگامي که از حالت طبيعي خارج مي شوند به دور خود ديواري مي کشند و خود را نابود مي کننند ،البته مطالعات نشان داده اند که در تومورها به عللي پديده اپوپتوز تمايل به کاهش دارد که نتيجه آن رشد توده سرطاني است .
در تحقيقي که در دانشگاه کنتاکي به عمل آمد، استفاده از عصاره انگور، 76درصد افزايش آپوپتوز را در طول بررسي به دنبال داشت.در شرايط آزمايشگاهي عصاره هسته انگور مانع از پيشرفت سرطان کولون ،معده،سينه، پروستات وريه شده است.
امروزه فرضيه استفاده از عصاره هسته انگور به عنوان مکمل در کنار دارو درماني در بيماران سرطاني،طرفداران زيادي دارد.
آسيب هاي پوستي :عصاره هسته انگور همچنين در کاهش صدمات وارده به پوست در اثر اشعه ماوراء بنفش موثر است.بيوفلاوونوئيد پروآنتوسيانيدين موجود در عصاره هسته انگور اکسيداسيون اسيد هاي چرب و التهاباتي که منجر به آسيب پوستي وبروز علائم پيري مي شوند را کاهش مي دهد.در تحقيقات انجام شده در دانشگاه اوهايو ،عصاره هسته انگور باعث تسريع در ترميم جراحات گرديد.روغن هسته انگور به طور وسيعي در توليد محصولات محافظتي پوست ومواد آرايشي به کارمي رود وبه دليل محتواي بالاي ويتامينEو اسيد لينولئيکان آن براي پوست بسيار مفيد است.روغن هسته انگور ترکيب بسيار مناسبي براي ماساژ درماني است،چون به راحتي جذب پوست مي شود و چربي آن در سطح پوست نمي ماند .همچنين به خاطر محتوايبالاي اسيد لينولئيک، مناسب پوست وغشاء سلولهاست، خاصيت بازسازي ونمو بالايي دارد وبه عنوان مر طوب کننده،از کارآيي زيادي برخوردار است وبه خصوص براي جلوگيري از چروک دور چشم توصيه مي شود.

مواد لازم براي تهيه ماسک:
 

شکر قهوه اي / 1/5پيمانه
روغن هسته انگور / يک چهارم پيمانه
روغن بادام / يک چهارم پيمانه

روش تهيه:
 

براي تهيه اين ماسک خانگي مي توانيد مواد فوق را با هم مخلوط کنيد و آن را داخل ظرف در بسته به مدت 6 ماه نگهداريد در هر بار استفاده ،کافي است مقدار مناسبي از اين محلول را فقط براي مدت 15 دقيقه روي پوستتتان قرار دهيد.
مطالعات ديگر نشان داده اند که عصاره هسته انگور در تنظيم قند خون در سطح طبيعي موثر است و مي دانيم که تثبيت قند خون براي عملکرد مناسب مغز ،چشم وپوست مناسب مي باشد از آنجا که عصاره هسته انگور قادر به عبور از سد خوني مغز است، در تحقيقات جديد ازآن به عنوان مکملي در دارو درماني بيماري آلزايمر استفاده مي کنند.از ديگر فوايد ذکر شده براي اين عصاره، افزايش دانسيته استخوان در ميانسالي ودوران يائسگي مي باشد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم آبان ۱۳۹۱ساعت 18:45  توسط kamran  | 

بسته بندی محصولات لبنی

 

 توسعه پايدار بسته بندي با پروتئين آب پنير

تقاضا براي بسته بندي هاي مدرن مواد غذايي بسيار بالا است. راه حل هاي اكولوژيك، اقتصادي، پايدار و عملكردي از جمله اين تمايلات جديد بازار هستند. از اين بيوپليمرها (پليمر هاي زيستي) يك ياز تمايلاتي است كه در زمينه مواد جديد بسته بندي در حال تحقيق و توسعه است. موسسه fraunhofer ، نتايج اوليه پروژه (لايه آب پنير) در اروپا ارائه كرده است.


14 همكار از 7 كشور اتحاديه اروپا درحال تحقيق بر روي پروژه اي هستند كه انقلابي در بسته بندي موادغذايي شمرده مي شود و لايه آب پنير ناميده مي شود. اين پروژه به دنبال يافتن يك ماده بسته بندي جديد است كه ضمن استفاده از منابع تجديدپذير در آن داراي فرآيند توليد اقتصادي نيز باشد. اين ماده با خاصيت ممانعت كنندگي عالي پروتئين آب پنير در برابر اكسيژن و رطوبت جايگزيني براي پليمرهاي مرسوم مورد استفاده در بسته بندي است در حالي كه خود يك محصول طبيعي است. مواد مورد استفاده در بسته بندي مواد غذايي بايد نيازهاي ويژه اي از جمله ممانعت كنندگي مطلوب در برابر بخار آب و اكسيژن را محقق نمايند. توسعه بيوپليمرها يا پليمرهاي زيستي براي پاسخ به اين تقاضا بسيار مورد توجه قرار گرفته است و تحقيقات بسياري در اين زمينه در حال انجام است. موسسه fraunhofer براي مهندسي فرآيند و بسته بندي در شهر freising آلمان قرار داد و پروژه هاي صنعتي و عمومي بسياري با تمركز بر موضوع بيوپليمرها در اين موسسه در دست تحقيق است. عمده اين تحقيقات مربوط به بيوپليمرها در كاربردهاي فيلم و كاغذ است. هدف از اين تحقيقات توسه اكولوژيك و اقتصادي بسته بندي است. براي رسيدن به اين هدف مواد بايد قابل تجديد باشد، نيازهاي بسته بندي مواد غذايي را به خوبي برآورده سازد و توليد آن بايداقتصادي بوده و قابل رقابت در بازار باشد. پروژه لايه آب پنير در يك بازه زماني 3 ساله تعريف شد و محصول نهايي در اينترپك 2011 رونمايي خواهد شد.

نتيجه: يك پوشش فيلم خلاقانه با پروتئين آب پنير است كه با هدف رسيدن به زمان ماندگاري بيشتر براي ماده غذايي، صرفه جويي در توليد مواد و كاهش انتشار CO2 به توليد رسيده است. خاصيت مفيد استفاده از پليمرهاي زيستي هم چون پروتئين آب پنير اين است كه مي تواند اثرات آنتي باكتريال و آنتي اكسيدان داشته باشد. جزئيات كامل در مورد اين پروژه در نمايشگاه اپنترپك توسط موسسه Fraunchofer ارائه مي گردد.

افزایش ماندگاری شیر در بطریهای پلی اتیلن ترفتالات(PET)

 

بدنیست بدانیم که اولین کوششها برای ساخت بطری شیر از  PET با طراحی بطریهای سه لایه از این رزین پرمصرف آغاز شد . این بطریها به علت استفاده از تکنولوژی گرانقیمت ساخت و فرایند تولیدCoinjection زیاد مورد توجه قرار نگرفت . درهمین زمان پیشنهاد برای ساخت بطریهای تک لایه PET با افزودن مستربچ سفید رنگ برای کدر کردن بطری نیز نتوانست ماندگاری و محافظت مورد نظر را برای شیر به ارمغان آورد.این وضعیت دربازار تا خلق رزین مهندسی شده PET توسط شرکت NOVAPET رنگ جدیدی بخود گرفت .

 این رزین ها انقلابی را درصنعت لبنیات در اروپا ایجاد کرد ه اند ، بطریهای PET تک لایه تولید شده با این رزین میتوانند شیر را برای مدت شش ماه نگهداری کنند ، راز تکنیکی این رزین ، ترکیب کامل PET با رنگدانه های لازم درشروع فرایند پلیمریزاسیون بود و نیازی به افزودن موادی به پریفرم هنگام فرایند تزریق نبود.رزین های این شرکت با روشهای مرسوم خشک کردن ، تزریق پریفرم و بادکردن قابل استفاده هستند . در فرایند تزریق نیازی به استفاده از نوع خاصی از رنگدانه ، مستربچ یا فیلتری برای تکمیل محافظت نوری پریفرم وجود ندارد.

درتقابل با رزین های این شرکت ، کوششهایی برای تولید بطریهای سفید رنگی بر اساس افزودن مستربچ سفیدرنگ با مشکلات جبران ناپذیری مواجه شده است، شایان توجه اینکه به منظور دست یافتن به حافظت نوری کامل، نیاز به افزودن 12-10 درصد مستربچ میباشد ، افزودن این میزان ماده غیرعالی (معدنی ) به رزین استانداردPET عملا" قالبگیری را درفرایند تزریق با مشکل مواجه میکند .به این دلیل، پریفرم ساخته شده از مستربچ دارای میزان انتشار یکنواخت رنگدانه نبوده و دربرخی از قسمتهای بطری میزان تراکم رنگدانه بیشتر و در قسمتهایی کمتر خواهد بود که بروز مشکلاتی از قبیل : عدم ممانعت از ورود نوربه د اخل بطری ، افزایش استعداد لایه لایه شدن درسطح بیرونی ، تضعیف رفتار مکانیکی بطری ، تفاوت مهم دراوزان بطریهای تولیدی دریک پروسه به خاطر عدم یکنواختی رنگدانه ها ، استفاده بیش از حد ازمستربچ جهت جبران یکنواختی و مشکلات جدی در هنگام فرایند بادکنی را میتوان برشمرد.امروزه تمامی این مشکلات بصورت قطعی با استفاده از رزینهای DAIRY شرکت NOVAPET مرتفع شده است.رزین های DAIRY سطح کاملی از انتشار رنگدانه را فراهم کرده اند که این مهم درفرایند پلیمریزاسیونی که بدین منظورطراحی شده است بدست آمده است.مشخصات عمومی پریفرم های تولیدی از این رزین شامل : وزن و رنگبندی دقیق ، رفتار الاستیکی و مکانیکی بهینه دربطری و سیکل تولیدی یکسان با رزین متداولPET در فرایند تزریق و بادکنکی است

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم آبان ۱۳۹۱ساعت 18:44  توسط kamran  | 

روغن شترمرغ
روغن شترمرغ یک کالای تندرستی است . به عنوان یک ماده چند منظوره طبیعی ، به سرعت به عنوان یک محصول دارویی جایگزین و جامع نگر کاملاً طبیعی در سراسر جهان پخش شده است .
 روغن شترمرغ 100٪ خالص
          بسیاری از افراد از خرید روغن شترمرغ 100٪  ، نامطمئن هستند زیرا از برخورداری کیفیت خوب یا نحوه ی استفاده از آن مطمئن نیستند . در ابتدا روغن شترمرغ 100٪ قابل استفاده به تنهایی ، برای مراقبت از پوست و محصولات مراقبت از مو و یا اهداف پزشکی می باشد . محصولات روغن خالص شترمرغ برای تمامی پوست ها مناسب بوده و می تواند فواید طبیعی برای تخفیف آلرژی پوست های حساس را که دیگر لوازم آرایشی قادر نیستند راایجاد نماید.
اصل و سرچشمه ی روغن شترمرغ چیست ؟
تاریخ شفاهی بومیان استرالیایی نشان دهنده ی مصرف روغن شترمرغ آنها به مدت چهل هزار سال می باشد . آنها از روغن شترمرغ برای تسکین درد و کمک به درمان سریعتر زخم ها و نگهداری از پوستشان از عوامل خشن باد و خورشید استفاده می کردند .
بومیان در ویونا و جاهای دیگر روش های درمان شامل آویزان کردن پوست یک شترمرغ از یک درخت برای جمع آوری روغن و پیچاندن بیماران در یک پوست تازه کشته شده استفاده می کردند .
در هر دو مورد کاتالیزور گرمای خورشید برای تبدیل کردن چربی روغن شترمرغ به مایع و افزایش خصوصیات جذب آن استفاده می شد . بومیان روغن شترمرغ را به اولین اروپاییان به عنوان یک ضد آفتاب طبیعی و مرطوب کننده ی پوست معرفی کردند. مصرف روغن شترمرغ در بین درمان های طبیعی زیادی که ساکنان بومی استرالیا فراگرفته بودند ، دیده شده است . مصرف روغن شترمرغ در مناطق کوهستانی رایج تر بوده که از آن در درمان بافت کوبیده و زیر پوستی ، سوختگی ها و مشکلات پوست خشک استفاده می کردند .
در زمان های اخیر بود که روغن شترمرغ مورد توجه بشر مدرن قرار گرفت . اولین گزارش منتشر شده در روزنامه Australian Post راجع به آزمایشات دکتر پیتر گاش ، ریموند پیروز در لابراتوار های تحقیقی مفصل و استخوان ، دانشگاه سیدنی در بیمارستان Royal North Share و دکتر مایکل وایت هاوس ، دپارتمان پاتولوژی ، دانشگاه آدلائید .
امروزه مطالعات راجع به خواص روغن شترمرغ به تسهیلات گروه های برجسته گسترش یافته اند . همچنین :  دانشگاه ابرون و دانشگاه ماساچوست – لوول وکلینیک آرتروز اکی و دانشگاه تکنولوژی تگزاس و بیمارستان Ball Memorialو و مرکز سوختگی Timothy J.Harnarو انجمن شیمی دانان روغن آمریکایی

تحقیق ما نشان می دهد روغن شترمرغ ممکن است همچنان توسط افراد مختلفی از این سازمان و موسسات امضاء شده باشد. بنیاد آرتروز استرالیا و انجمن ارتوپتیک استرالیایی و جامعه سلطنتی شیمی و جامعه ی استرالیایی و نیوزیلند ، برای بافت متصل  انجمن روماتیسم استرالیا و جامعه بیوشیمی استرالیا و موسسه ی سلطنتی شیمیایی استرالیا

مطالعات و مستند سازی با توجه با روغن شترمرغ ادامه دارند . مراجعات بالایی توانایی های بالقوه روغن شترمرغ را در زمینه های متعددی تصدیق کرده و موسسه ی روغن شترمرغ به ارسال تمامی اطلاعات جدید تا جای ممکن ادامه می دهد روغن شترمرغ خالص روغن شترمرغ خالص را می توان به تنهایی ، در مراقبت از پوست ، مراقبت از بدن و مراقبت از موی سر بکار برد . محصولات ما بهمراه بسیاری از منافع دیگر ، برای پوست های حساس در کاهش آلرژی تاثیر طبیعی دارد . خواص نافذ روغن شترمرغ خالص موجب مرطوب کنندگی و تسکین آفتاب سوختگی ، سوختگی شدید ، پوست خشک ، اگزما ، بریدگی ها ، کبودی ها و بسیاری از درد های دیگر می شود .
 روغن شترمرغ مغذی است
تحقیقات نشان می دهد روغن شترمرغ علاوه بر اثر مرطوب کنندگی و نرم کننده گی طبیعی پوست در کاهش طول و عمق خطوط و چین و چروک ها مؤثر است . این روغن به عنوان سریعترین و پرنفوذ ترین روغن در پوست شناخته شده ، همچنین به عنوان یک حامل ترانس درمان برای تمامی اجزاء درمانی یا مراقبت از پوست می باشد .
محصولات مراقبت از پوست و درمانی روغن شتر مرغ
روغن شترمرغ ، کاملاً طبیعی و یکی از مهمترین مواد درمانی و التیام بخش بر روی زمین می باشد . بدین دلیل که استفاده از روغن شترمرغ در محصولات مراقبت از پوست و درمانی حائز اهمیت می باشد . روغن شترمرغ خالص به جهت سرشار بودن از امگا 3 ، 6 و 9 در مصارف موضعی برای بسیار از آلرژی های پوستی از جمله جوش پوست ، یا درد مفصل و عضله مورد استفاده قرار می گیرد .
ما محصولی از روغن شترمرغ ای داریم که مناسب برای همه افراد بوده و تقریباً برای تسکین تمامی دردهای بدن کمک می کند .
این مصارف عبارتند از :

1.         چین و چروک ها و خطوط ریز

2.          استریا (پارگی و ترک های پوست )

3.          ورم مفاصل

4.          اگزما

5.          آکنه

6.          ریزش موی سر

7.          سردردها

8.          کبودی ها

9.          سوختگی ها

10.      تسکین درد

11.      ترمیم جای زخم یا سوختگی

12.      جوش های پوستی

13.      آفتاب سوختگی و بسیار دیگر . . .

روغن شترمرغ ، یکی از باارزشترین و مطلوبترین محصولات جهانی به جهت درمان وسیع و خصوصیات تسکین برای درد می باشد .
محصولات بهداشتی و درمانی روغن شتر مرغ
روغن شترمرغ مناسب برای همه نوع پوست ، غیر سمی و طبیعی ، غیر کومدوژنیک (روزنه ها را مسدود نمی کند ) و هیپوآلرژیک (خراش نمی دهد ) در نتیجه برای افراد دارای پوست های حساس و مبتلا به آلرژی بسیار عالی است . روغن شترمرغ در خصوصیات ضد التهابی اش موثر است و آزمایشات نشان می دهد اثر مشابهی با تجویز داروها دارد . روغن شترمرغ با داروهایی از جمله ایبوپروفن برابر شناخته شده است باستثنای اینکه فاقد عوارض جانبی منفی است که مکرراً در نسخه های سنتی یا تجویز های ضد التهابی بر اساس کورتیکوسیتروئید رایج است . در اینجا به تعداد بسیاری از دیگر منافع و خصوصیات درمانی محصولات مراقبت از پوست روغن شتر مرغ اشاره شده است . این روغن به کاهش درد چنین بیماری هایی کمک می کند .
روغن شترمرغ را می توانید برای تمام قسمت های بدنتان استفاده کنید . منافع و پایه های آن از اسیدهای چرب ضروری (EFAS)گرفته شده است . EFAS در بدن ما در تولید انرژی حیاتی از مواد غذایی و رساندن آن انرژی به تمامی سیستم ها نقش دارند . آن ها رشد ، انرژی و زنده دلی و وضعیت روحی را اداره می نماید .
روغن شترمرغ  و خاصیت کومدوژنیستی
کومدوژنسیتی : بسیاری از چربی های یافت شده در محصولات مراقبت از پوست یا وسایل آرایشی روزنه های پوست را مسدود  می کندکه موجب بروز آکنه شده و وضعیتی نا مطلوب در پوست بوجود می آورند
آزمایش کومدوژنسیتی (انسداد منافذ پوست) روغن شترمرغ جمع آوری شده در دانشگاه دانشکده ی پزشکی تگزاس در هستون در هر دو مشاهده ای و بافت شناسی نمره ی کمتر از 1 بدست آمده است . این نتایج آزمایش آشکار می سازند که روغن شترمرغ برای نمایان ساختن یک ماده که قادر به تولید یک بازده کومدوژنیک در طی مصرف بشر نیست , مطرح شده و بنابراین یک نتیجه منفی تلقی می شود . بر اساس آزمایش مشاهده ای و بافت شناسی از کومدوژنسیتی ، روغن شترمرغ مصرف شده در این آزمایش ، از %25 تا %100 ، فاقد کومدوژنیک است ، روغن شترمرغ به عنوان مواد فاقد خاصیت انسداد روزنه ها بوده و به سلامت پوست کمک می کند .
          توسط : دپارتمان درماتولوژی ، در دانشگاه تگزاس ، دانشکده پزشکی ، هوستون   1993
          خلاصه : آزمایش با استفاده از سنجش بافت شناسی گوش خرگوش با روغن شترمرغ در غلظت های 25درصد ، 75درصد و 100درصد نشان می دهد که روغن شترمرغ در غلظت های بالای 100 درصد غیر کومدوژنیک است . به عنوان مثال : این روغن منافذ پوست را مسدود نمی کند .
تجزیه و تحلیل اسیدهای چرب در روغن شتر مرغ
تحلیل اسید چرب روغن شترمرغ توسط : دکتر پاول اسمیت ، دکتر مارگرت اشمیت ، آماندا براون از دانشگاه اوبرن .
          خلاصه : تحلیل اسید های چرب موجود در روغن شترمرغ مشخص کرد که این روغن حاوی تقریباً 70درصد از اسید های چرب اشباع نشده می باشد . عمده ترین اسید چرب یافت شده در روغن شترمرغ اولئیک اسید (امگا9) است که اشباع نشده تک حلقه است و شامل بیش از 40 درصد از کل اسید چرب می باشد . همچنین روغن شترمرغ شامل هر دو اسید چرب ضروری (EFA) می باشد که برای سلامتی انسان حائز اهمیت هستند . 20درصد لینولئیک (امگا6) و 1 تا 2 درصد اسید آلفا لینولئیک .
یک آزمایش اسید چرب توسط دکتر مارگرت ا شمیت ، استادیار در دپارتمان علم تغذیه و مواد غذایی در دانشگاه اوبرن انجام گرفت . دکتر مارگرت اشمیت خاطر نشان کرد که خواص روغن شترمرغ تهیه شده برای مصرف در صنعت آرایشی مناسب است . علاوه بر مصارف آرایشی ، تحلیل و آزمایشات لابراتواری بر روغن شترمرغ هم در استرالیا و در ایالات متحده آمریکا تایید کرد که روغن شترمرغ توانایی کاهش التهاب مفصل را دارد و تماماً طبیعی و ضد التهاب می باشد . روغن شترمرغ بطور طبیعی شامل میزان بالایی اسید لینولئیک (امگا 6 )(ماده شناخته شده برای متوقف کردن درد ماهیچه و عضله ) و اسید اولئیک (امگا9) می باشد که تاثیری ضد التهابی ناحیه ای دارد .
 روغن شترمرغ شامل هر دو اسید چرب امگا 3و امگا 6 می باشد
اسید های چرب امگا 3 برای قلب مفید می باشند . روغن های امگا 3 تمرکز کلسترول خوب را افزایش می دهد (HDL) (High density lipoproteins) در حالیکه تمرکز و میزان کلسترول بد (تری گلیسرید) را کاهش می دهد . به علاوه ، خوردن غذاهای غنی از امگا 3 بطور متعادل میزان کلسترول را پایین نگاه می دارد . امگا 6 و یا لینولئیک اسید ، مایعی بی رنگ یا به رنگ کاه ، اسید چرب دارای حلقه های اشباع نشده می باشد . اسید چرب لینولئیک و دیگری پروستاگلاندین تولید می کنند . پروستاگلاندین ها موادی هستند که در هر سلول یافت شده و برای حفظ سلامتی کلی بدن مورد نیاز هستند و می بایست بطور مرتب ذخیره شوند . اسید لینولئیک یک اسید چرب ضروری است زیرا بدن انسان قادر به تولید آن نبوده در نتیجه بایستی از طرق رژیم غذایی دریافت شود . اسید لینولئیک یک اسید چرب مهم است به خصوص در رشد و تکامل نوزادان اسید های چرب به حفظ سلامتی غشاهای سلول کمک نموده ، مصرف مغذی را اصلاح و متابولیسم سلولی را کنترل و برقرار می نماید . همچنان مواد خامی را که در کنترل فشار خون ، لخته شدن خون ، التهاب ، درمان بدن و دیگر عملکرد های بدن نقش دارند را فراهم می کند .
روغن شترمرغ عمیقاً به غشاء میانی پوست نفوذ می کند
تاثیر نافذ روغن شترمرغ ، با توجه به نظرات داروساز و محقق آلن استریکلند از آلاباما ، احتمالاً در رابطه با ترکیب غیر فسفدی آن می باشد . «پوست ما دارای کمبود فسفولیپید می باشد ، به عبارتی دیگر در پوست ما فسفر وجود ندارد . اگر شما چیزی که دارای فسفر می باشد را بر روی پوستتان بگذارید ، پوست شما طوری ساخته شده که آن را جذب نمی کند . هر زمانی که شما چیزی که دارای کمبود فسفولیپید می باشد بر روی پوستتان بگذارید یا فاقد فسفولیپید باشد ، به سرعت جذب می شود .»
«خاطر نشان کردن این موضوع جالب است زمانی که به مطبوعات نگاه می کردم از صنعت دارویی نگران بودم » دکتر کریگ اشمیت اظهار داشت : «من دریافتم که این اسید چرب (اولئیک) یک بالابر شناخته شده در حمل ترکیبات بیوآکتیو در پوست می باشد . به عبارتی دیگر ، حضور زیاد اسید اولئیک (امگا9) در روغن شترمرغ ممکن است یکی از علل قابلیت نفوذ اش در پوست به میزان بالایی باشد و در همین زمان قادر به حمل ترکیبات فعال در طی پوست است که در آن ممکن است تاثیری در بدن داشته باشند .»
مشاهده ی خاصیت و مصرف کلینیکی روغن شتر مرغ
 در روغن شترمرغ – یک ارزیابی کلینیکی از این محصول طبیعی با مصرف دراز مدت ، دکترغلامرضا قبادی از استرالیا گزارش کرد که روغن شترمرغ بطور مکرر توسط دولت و لابراتوار های خصوصی آزمایش شده نشان می دهد در صورتیکه به طور مناسب استفاده شود هیچگونه استروئید ، هورمون ها یا حتی باکتری یافت نمی شود . پیشنهاد مصرف روغن شترمرغ به بیش از 500 بیمار در 10 سال انجام گرفت و دکترقبادی خاطر نشان ساخت که هرگز هیچ نوع عکس العمل حساسیتی از روغن شترمرغ به او گزارش نشده است . مهمتر از همه ، دکتر قبادی تایید کرد که «از تجربه ی کلینیکی روغن شترمرغ ،آشکار گردید که عمل عمده ی آن خواص ضد التهابی و توانایی آن به نفوذ کردن در پوست می باشد . همچنان آشکار شده که خاصیت حفاظت در برابر خورشید دارد .
مصرف 10 ساله ی کلینیکی روغن شترمرغ دکتر قبادی بر پوست متمرکز شده است . گزارش می دهد که «بعد از مطلع ساختن بیماران از ماهیت آزمایشی آن ، من روغن شترمرغ را برای مصرف در سه ناحیه ی عمده تجویز کردم : مشکلات خشکی پوست ، درمان دردهای عضله و درمان جراحتهای بافت پوششی.»

نتایج مصرف به شکل زیر به اختصار نوشته شده اند :
پوست :

·           اگزما : روغن شترمرغ و کرم های ساخته شده از این روغن ، التهاب و سوزش پوست را کاهش می دهد .

·            کلوئید (برآمدگی ناشی از محل التیام زخم ) : بطور عمده جای زخم های جدید را کاهش می دهد .

·            سوختگی : بهبودی را سرعت بخشیده و بدون درد و ماندن آثار سوختگی التیام می بخشد .

·            محل های پیوند پوست : کاهش درد و جای زخم کمتر (محل بخیه)

·           جراحت: جراحت های بافت پوششی – تشکیل بافت زیاد شده و جای زخم کاهش یافته و تسکین دردهای جراحت بعد از عمل جراحی توسط عمل ضد التهابی .

·         مرطوب کننده ی و نرم کننده پوست –آکنه – ترک های پوست ( کشسانی ) ناشی از چاقی و لاغری و نیز بارداری– پوست پیر – نوعی مرض قارچی انگشتان – زخم بستر – کبودی ها – سوختگی ها– ترک خوردن پوست و لبها – مشکلات رنگ چهره– درماتیت تماسی  - پارگی های پوست – شوره سر – زخم ها و کبودی های دیابتیک – اختلالات عصبی دیابتیک – سوختگی ناشی از کهنه در نوزادان – قرمزی و خشکی پوست– پف کردگی زیر چشم ها – آبله های ناشی از تب – بازسازی ناخن – سرمازدگی-  نقرس– ریزش موی سر – سردردها – هموروئید – رویش و رشد ناخن– گزیدگی حشرات – پوست تحریک شده – خارش  پوست– پینه ها– برآمدگی ایکه در محل التیام زخم پدید می آید – خراش های پوستی – پسوریازیس - سوختگی ها و واکنش پوست  ناشی از تیغ -پیوند بافت های پوستی – هیدراسیون پوست– استریا – تسکین آفتاب سوختگی– آثار زخم های جراحتی– تورم و التهاب ها– خستگی پاها– رگ های واریسی– چین و چروک ها -ورم غشاء مخاطی بینی – روزاسه – پیشگیری از جای زخم .
 مفاصل :
    درد مفاصل : کاهش درد و تورم ، در حالیکه مفصل به سطح پوست نزدیکتر است سفتی بیشتر ، مشهود است ، از جمله دست ها ، پاها ، زانو ها و آرنج ها .
درد کوفتگی و ماهیچه : منافع  قابل توجهی به درد ماهیچه و کوفتگی های جدید  دارد جاییکه آسیب نسبتاً سطحی است . کاهش قابل توجه  اسپاسم عضلات در ورزش های مربوط به کشش های ماهیچه ای ، ماساژ با روغن شترمرغ . ورم ودرد مفاصل - آماس کیسه های مفصلی –سندرم تونل کارپال - کمر و گردن درد- ماساژ –اسپاسم و درد عضله – تسکین درد – رماتیسم – سیاتیک .
 چرا روغن شترمرغ موثر است ؟
توسط دکتر Leigh Hopkins، داروساز . علت تاثیر روغن شترمرغ چیست ؟ پاسخ ساده و یک پاسخ نسبتاً صحیح این است که روغن شترمرغ یکی از گروه های غذایمان شرایط زیادی پاسخ می دهند ایجاد می کند .روغن زمانیکه موضعی مصرف می شود موثر است . با اینکه دیگر منابع این اسید های چرب بی اثر هستند هنوز نامعلوم است اما علت همچنان به راحتی می تواند شباهت روغن شترمرغ با چربی های پوستمان باشد در نتیجه آن را به سرعت با این چربی ها قادر به مخلوط و نفود می نماید  .
 روغن شتر مرغ چگونه تاثیر می گذارد ؟
این موضوعی است که توسط تعداد زیادی از مراحل شیمی درون بدن ما که شامل اسید های چرب نیز می باشند پیچیده می گردد . برای شروع هیچ دارویی فعالیت وسیع دیده شده توسط روغن شترمرغ را عرضه نمی دهد ، از این تئوری که فعالیت روغن شترمرغ از یک گروه غذایی سریع از یک ترکیب منفرد ناشی شده ، بیشتر حمایت می کند . نیاز بدن ما به چربی ها بطور وسیعی قابل دسته بندی به نیازهای ساختاری و عملکرد است .نیازهای ساختاری : تمامی دیواره های سلول های ما از چربی ای ساخته شده اند که اجزای آبدار هر سلول واحد را از سلول های مجاورش جدا می کند . این دیواره های سلول ساختمان های پیچیده ای هستند که محتوی منافذ ، کانال ها و گیرنده هایی هستند که سلول را قادر به دریافت و ارسال سیگنال ها و پاسخ گویی به مواد شیمیایی گوناگونی می کند و مواد شیمیایی مختلفی را آزاد می کند . زمانیکه چربی ها از رژیم غذایی ما حذف می شوند ، بدن ما چربی را از پروتئین و کربوهیدرات های مصرفی ما می سازد . متاسفانه ، بدن قادر به ساخت بعضی از نوع های چربی لازم برای دیوار سلول نمی باشد .
بنابراین تمامی ساختار های دیوار سلول هنگامی که تعدادی از چربی های ضروری همچون چربی های موجود در روغن شترمرغ ، از رژیم غذایی ما حذف می گردند ، معیوب می گردند ، می توانیم پوستمان را به شکل بزرگترین دیوار سلولی بدنمان در نظر بگیریم . یک پوست خشک و خارش دار (به عنوان پوست معیوب) نشانه ای از عدم وجود اسیدهای چرب ضروری می باشد .
هنگامی که چربی های ضروری از سلول های ما از دست می روند ، چربی ها اشباع نشده ی واحد و چربی های اشباعی جامد بیشتر می بایستی جایگزین آنها گردند . این سختی تمامی سلول های ما را خراب می کند که برای کارکرد بهتر باید انعطاف پذیر باشد . سرخرگ های سخت را می توان بیشتر به جای چربی های نرم و دارای حلقه های اشباع نشده حاوی چربی های سخت ، اشباع شده دانست .
نیازهای عملکردی – چربی ها نقش های بسیار متفاوتی را در بدن ما نسبت به منبع ساده ی انرژی متمرکز دارند که معمولاً از چربی ها انتظار داریم . تمامی سلول ها بطور مستقیم هورمون ها را از اسیدهای چربی که می بایست ما از طریق رژیم غذایی یا از طریق مصرف منابع این اسیدهای چرب دریافت کنیم ، تولید می کنند . این هورمون ها تمامی جوانب فعالیت سلول منطقه ای را تحت تاثیر قرار می دهند . آنها در فعالیتی از جمله ، التهاب ، التیام بخشی ، و رشد و مرگ سلول شرکت می کنند . زمانیکه ما به اندازه کافی چربی های مناسب را نداشته باشیم ، این فرآیند های هر روزه کارایی خوبی نشان نمی دهند . روغن شترمرغ می تواند چربی های ضروری لازم برای عملکرد عادی بافت سلولی عادی را فراهم کند .
تحقیقات روغن شترمرغ
توسط AEA منتشر شده . توسط دکتر ار . ان و دانشگاه ماساچوست (اکتبر سال 2001)
مطالعات هم اکنون در حال انجام هستند . بنابه درخواست AEA ، نمی توانیم یافته های مقدماتی را منتشر کنیم . آنها از ما درخواست کردند این مطالعات اولی را در مجله منتشر نسازیم . می توانیم به شما بگوییم آن داده گونه ای جمع آوری شده که آزمایش بررسی علمی را می گذراند . مطالعات شامل کاهش کلسترول ، ضد التهابی و خواص بین پوستی روغن شترمرغ می باشند .
خلاصه : ترکیبی از روغن شترمرغ با یک ناقل بین پوستی مناسب برای نشان دادن فعالیت ضد التهابی (ضد رماتیسم) در بسیاری از مدل های موش صحرایی یافته شد .
جزئیات ، زمانبندی : آزمایشات و مشاهدات در زیر گروه های بیماران بیش از مدت سه ماهه انجام گرفت .
هدف آزمایش تحقیق :
دکتر وایت هاوس و دکتر گاش سعی در دریافتن موضوعات زیر داشتند :
1. اگر روغن شترمرغ یک عامل ضد التهابی برای تورم دردناک موجود در مفاصل و استخوان های مبتلایان با آرتروز باشد .
2.  آیا روغن شترمرغ درد آرتروز در مبتلایان به آرتروز در غضروف استخوان و مفاصل ورم کرده شان را رفع می کند .
نتایج / تصمیمات :
1. در طی 14 روز روغن شترمرغ تمامی التهاب ایجاد شده توسط آرتروز ورم مفاصل و سایش استخوان بنا به فقدان غضروف را رفع می کند .
2.  هیچ یک از بیماران درد آرتروز در مفاصل و استخوان هایشان را بعد از 14 روز استفاده موضعی از روغن تجربه نکردند .درد حاصل از سایش مداوم استخوان ها ناپدید شد .
کاهش درد آرتروز :
          میزان تاثیر روغن شترمرغ در کاهش درد طی روزهای مصرف :
          روز اول : 1درصد               روز چهارم :30 درصد              روزهفتم : 50 درصد
          روز یازدهم :82 درصد          روز چهاردهم :100درصد
کاهش تورم آرتروز :          میزان تاثیر روغن شترمرغ در کاهش تورم آرتروز مفاصل در طی روزهای مصرف :

          روز اول :       2درصد                   روز ششم :22درصد    روز دوازدهم :48 درصد           
 روز هفدهم :100درصد


·         اطلاعات حاصله از انجمن روغن شترمرغ آمریکایی ، 1995
روغن شترمرغ برای تسکین درد :

          درد احساسی است که هیچ شخصی مایل به تجربه آن نیست . میلیون ها افراد در سراسر جهان هر روزه بدنبال مسکن درد برای انواع مختلفی ناراحتی هایی که موجب درد شده می گردند . درد ممکن است داخلی باشد مانند : آرتروز ، درد مفاصل ، کمر درد، سردرد، یا دردهای خارجی باشند مانند : نیش حشرات ، کبودی ها و سوختگی ها. اکثر دردها توسط التهاب پوست یا بافتهای بدنی یا باکتری هایی که موجب عفونت شده اند ، ایجاد می شوند . تنها مشکل این است اکثر افراد بدنبال درمان داروهای تجویزی اند که ممکن است عوارض جانبی داشته و موجب آلرژی ها شوند که برای بدن های ما کاملاً غیرطبیعی اند . روغن شترمرغ برای تسکین درد ، هزاران سال توسط بومیان استرالیایی (هم به صورت موضعی و هم به صورت خوراکی ) مورد استفاده قرار می گرفته است . آنها از روغن شترمرغ برای تسکین درد های ناشی از عضلات ، مفاصل ، تورم ، سردرد ، سوختگی ها و غیره استفاده می کردند . آنها روغن شترمرغ را به ساکنین اروپا برای مصرف دارویی معرفی کردند و با نگرانی های فزاینده امروز برای مصرف محصولات طبیعی و داروی جایگزین برای سلامتی و تندرستی تام روغن شترمرغ به سرعت طوفان جهان را در بر می گیرد .
روغن شترمرغ چگونه باعث تسکین درد می شود ؟
          روغن شترمرغ بر مدیریت درد تاثیر می گذارد ، زیرا غیر سمی ، آنتی باکتریال و بسیار پر نفوذ و ضد تورم است . ضد تورم بدین معنی است که هر نوع درد ناشی از تورم مانند  آرتروز ، درد عضله ، سردرد - میگرن  به کاهش تورم بافت بدن کمک کرده بنابراین باعث توقف درد می گردد . آنتی باکتریال یعنی هرعارضه ای در رابطه با باکتری یا عفونت توسط روغن شترمرغ التیام می یابد . غیر سمی یعنی استفاده از آن (روغن شترمرغ ) برای همه مطمئن بوده و هیچ گونه عوارض جانبی ندارد . روغن شترمرغ تاثیر مشابهی با داروهای رایج مانند ایبوپروفن برای تسکین درد بدون عوارض جانبی داروهای فوق در بدن دارد . در نتیجه چرا باید از قرص های گران قیمت و درمان دارویی استفاده کنید در حالی که ، می توانید از یکی از با ارزشترین هدایای طبیعت (روغن شترمرغ) بهره مند شوید .
     روغن خالص شترمرغ : هر قسمت از بدنتان که احساس درد کرد مقداری از روغن را در آن ناحیه بمالید ، اگر سردرد دارید به آرامی مقدار کمی از آن را بر روی شقیقه هایتان بمدت 1 دقیقه بمالید همچنین اگر کسی قادر به ماساژ گردنتان باشد بسیار موثر خواهد بود .
مصارف روغن شترمرغ : برای چه مواردی از روغن شترمرغ می توان استفاده کرد ؟ روش مصرف آن چگونه است ؟ مقدار مصرف آن چقدر است ؟ اینها سؤالات رایجی است که در مورد روغن خالص شترمرغ و محصولات مراقبت از پوست و مو از ما پرسیده می شود . اگر چه روغن شترمرغ در جهان بسیار مصرف می شود و با معروف شدن هر چه بیشتر آن ، هنوز هم خیلی نا آشناست و مصارف روغن شترمرغ ناشناخته است . روغن شترمرغ و محصولات مراقبت از پوست در واقع بسیار راحت قابل استفاده است .
روغن شترمرغ برای آرتروز
          روغن شترمرغ برای آرتروز : پس از تحقیقات بسیاری بر روغن شترمرغ جهت تسکین درد آرتروز در بیمارستان رویال نورت شور سیدنی ، بعضی نتایج قابل ملاحظه ای در بیماران یافت شد . که روغن شترمرغ برای آرتروز یک داروی طبیعی است . بعد از تقریباً دو هفته ، پیشرفت های جامعی دیده شد و بیماران ، دکترها را از نبودن درد مطلع کردند.
          دکتر مایکل وایت هاوس و دکتر گاش ، دو دانشمند برتر از لحاظ مدرک در زمینه آرتروز ، بطور گسترده ای روغن شترمرغ را مطالعه کردند . آنها مطالعه ای به نام (فعالیت ضد آرتروز روغن شترمرغ ) داشتند . دکتر گاش ادعا کرد بعد از مطالعه ی گسترده و آزمایشات روغن :
          این جادوگری نیست . این یافته ها با شواهد علمی اثبات می شوند ، این روغن بهترین مسکن موجود برای قربانیان این بیماری عاجر کننده می باشد .
          بسیاری از آزمایشات لابراتواری و مدارک ، ویژگی های درمانی و التیام بخش روغن شترمرغ برای آرتروز را ثابت کرده اند . در نتیجه موجب ساخت یک محصول مالیدنی برای آرتروز می شود که مخصوصاً با استفاده از روغن خالص شترمرغ برای تسکین درد طبیعی ناشی از آرتروز مفید است .
خواص مرطوب کننده آرایشی روغن شترمرغ
          یک مطالعه Double blind توسط دکتر الکساندر زمتسو ، دانشگاه ایندیانا دانشکده ی پزشکی . دکتر مونیکا گدیس ، بیمارستان Ballmemorial 1994 .
          خلاصه : یازده نفر بیمار درمطالعه کلینیکی Double blind شرکت کردند که در آن روغن شترمرغ با مواد معدنی موجود در بافت ها ، خواص مرطوب کننده و نفوذ پذیری مغناطیسی پوست ، همچنان کومدوژنیستی و تحریک پذیری اش بر روی پوست مقایسه شده اند . هیچ تحریکی در پوست در هیچ یک از روغن ها مشاهده نشده بود اگر چه کومدوژنیستی روغن شترمرغ به طور قابل ملاحظه ای کمتر از روغن معمولی بوده و تمامی افراد درگیر در تحقیق برتری روغن شترمرغ را به صورت هم رای بیان کرده اند .
روغن شترمرغ برای چین و چروک ها
          روغن شترمرغ برای چروک ها اثبات شده که یک مبارز چروک عالی است . روغن شترمرغ حاوی روغن های نافذ عمیق است که در پوست شما جذب می شوند و رطوبت را حبس می کند . برای جایگزین کردن قابلیت ارتجاعی از دست رفته ی پوستتان است . با افزایش سن ، با گذر زمان پوست ما قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و نازکتر گشته و خطوط ریز در آن پدیدار می شود . تولید روغن ، (چربی دار) غده ها فعالیتشان کم تر شده و پوست ما خشکتر می گردد . میزان رگهای خونی در پوستتان نیز همچنان کاهش یافته و غشاء میانی پوست شما نازکتر و شکننده تر می گردد در نتیجه طراوت و شادابی خود را از دست داده و بنابراین چین و چروک ها ظاهر می شوند . به علاوه ، پوست ما سلول های پیر را آرام تر جایگزین می کند و سلول ها خودشان را کمتر ترمیم می نمایند .
روغن شترمرغ برای چین و چرک ها چگونه عمل می کند .
          روغن شترمرغ بطور طبیعی شامل میزان زیادی اسیدهای چرب امگا است که در کمک به  کاهش چروک ها و خطوط ریز ضروری هستند . همچنان روغن شترمرغ به کاهش آسیب خورشید و لکه های ناشی از افزایش سن کمک می کند . بخاطر خصوصیات ضد تورم و مرطوب کنندگی اش ، روغن شترمرغ برای چروک ها ، پوست را التیام بخشیده و تسکین داده و در جذب و دوباره پر کردن خطوط ریز و چروک ها کمک می کند . استفاده از روغن شترمرغ برای چروک ها ، طبیعی ، غیر سمی ، فاقد کومدوژنیک (منافذ را مسدود نمی کند) ، هیپوآلرژیک (فاقد تحریک کنندگی ) و مناسب انواع پوست می باشد . تمامی محصولات روغن شترمرغ برای خطوط ریز و چروک ها به خصوص مرطوب کننده و کرم دور چشم مناسب می باشند .
روغن شترمرغ برای چروک ها – نتیجه گیری
          استفاده از روغن شترمرغ برای چروک ها بدین معنی است که شما از یک روغن پر نفوذ و یک مرطوب کننده ی قوی ، نرم کننده پوست و التیام بخش استفاده می کنید . این روغن کمک می کند تا محصولات سریعاً نفوذ کنند و کاملاً در پوستتان جذب شوند .
          شباهتش به روغن های طبیعی پوست های ما موجب شده روغن شترمرغ برای چروک ها به کاهش سرعت پیری پوستمان کمک کرده و روغن های از دست رفته را جایگزین نماید . بوسیله دستیابی به لایه های زیرین پوست ، روغن شترمرغ قابلیت ارتجاعی طبیعی پوست ها را باز پر و دوباره ذخیره کرده و طول عمر پوستمان را زیاد کرده که موجب می شود آن را به یک درمان عالی برای کاهش خطوط ریزو چروک ها تبدیل کند. مردم اغلب هزینه هنگفتی برای (محصول معجزه آسا) پرداخت می کنند که شما را 10 سال جوانتر نشان می دهد . اعجاز ضد چروک ممکن است اغلب خیلی گرانقیمت باشند . استفاده از روغن شترمرغ برای چروک ها بسیار مؤثر است . روغن شترمرغ بسیار پرنفوذ است و بخاطر اینکه روغن است تنها نیاز است که مقدار بسیار کمی بردارید و آن پخش می شود .
          روغن شترمرغ برای استریا
          روغن شترمرغ یک روغن طبیعی شگفت آور از لحاظ التیام بخشی و نفوذ بوده و بیش از هفت سال در ایالات متحده مورد مطالعه قرار گرفته است و در مجله ی پزشکی نیواینگلند چاپ شده است . چندین دانشگاه شامل دانشگاه بوستون ، مرکز علمی بهداشتی دانشگاه تگزاس ، دانشکده ی پزشکی دانشگاه ایندیانا و دانشگاه اوبرون در بسیاری از مطالعات بر روی تاثیرات روغن شترمرغ و نفوذ اش در پوست ، سال ها شرکت داشته اند .در طی این تحقیق ، به این نتایج دست یافتند که روغن شترمرغ دارای منافع زیادی در درمان پوست آسیب دیده ، از جمله آثار زخم و استریا دارا می باشد .

          چه کسی به استریا مبتلا می شود ؟ استریا ممکن است در هر شخصی دیده شود ، اگر چه بعضی از افراد نسبت به دیگران بیشتر مستعد به ابتلا به استریا می باشند . از آنجاییکه به جنسیت ربطی ندارد زن و مرد می توانند دچار آن شوند ، استریا در دوران حاملگی در زندگی یک زن کاملاً رایج است . آنها خطوطی براق / قرمز برروی پوست شکم ، سینه ها ، ران ها یا باسن ایجاد می کنند که اغلب روشن تر از پوست اطراف اش بوده و بخاطر کشش و ضعیف شدن بافت های ارتجاعی می شوند . چندین فاکتور می تواند در تشکیل آنها دخیل باشد ، از جمله :

·              پوست خشک تر نسبت به پوست چرب کمتر دارای قابلیت ارتجاعی است .

·             رشد مداوم در بچه ها

·             افزایش وزن مداوم
روغن شترمرغ برای استریا چگونه کمک می کند ؟          دیده شده که محصولات روغن شترمرغ و مراقبت از پوست برای التیام استریا کمک می کند. این بدین دلیل است که روغن شترمرغ حاوی مقادیر زیادی از  اسیدلینولنیک (امگا3) و اسیدلینولئیک (امگا6) اسید ها (اسید های چرب اشباع نشده که بدن قادر به تولید آنها نیست ، ولی پوست نیازمند آن است ) و اسید پالمتیک که رشد سلول پوستی جدید را تقویت می کند . روغن شترمرغ تمامی این آجرهای ساختمانی را مستقیماً از طریق پوست برونی به غشاء میانی پوست می رساند .
 در اینجا آنها سریعاً جذب شده و در ترمیم بافت ، جای زخم ، استریا ، جائیکه آسیب نخست صورت گرفته ، کمک می کند . روغن شترمرغ خیلی غلیظ بوده ، دارای میزان زیادی ویتامین E بوده و بدون آن این مواد مغذی ضروری قابل بهره برداری توسط غشاء میانی پوست نمی باشند . در نتیجه بجای استفاده از داروهای تجویزی یا قرصهای گران قیمت با روغن شترمرغ به التیام پوستتان به طور طبیعی کمک کنید . برای استریا توصیه می شود .

محصولات پیشنهادی برای استفاده جهت استریا
روغن شترمرغ خالص :  روزانه 1 تا 2 مرتبه ، مقدار کمی از زمان شترمرغ را بر روی نواحی که مبتلا به استریا باشد بمالید .
نظریه میکرو توسط دکتر هاپکینز تیم استاندار های روغن AEA (رهبر تحقیق) 1997
          خلاصه : هنگامی که با روغن پوست انسان مقایسه می شود ترکیب اسید چرب روغن شترمرغ کاملاً مشابه است . در هر دو نوع روغن اسید اولئیک اشباع نشده تک حلقه در اکثر اسید چرب رایج با اسید پالمتیک پیروی شده سپس اسید لینولئیک که یک EFA (اسید های چرب ضروری )می باشد . این تشابه شاید یکی از عواملی باشد که روغن شترمرغ را قادر می سازد اثری مثبت بر پوست انسان داشته باشد .
کرم شترمرغ به لیدوکائین کمک می کند ، جذب بی حسی موضعی در پوست انسان . توسط دکتر ویلیام کد 1997
          خلاصه : در این اثر نخست با روغن شترمرغ بر پایه کرم ترکیب شده با روغن نعناع و لیدوکائین ، دکتر کد دریافت که این ترکیب به تولید یک تاثیر کاهشی در پوست در مقایسه با ترکیب دیگری از بیهوشی های موضعی بدون روغن شترمرغ می انجامد . هدف ، کاهش حساسیت پوست به روش ایمن ، سریع و موثر برای عمل هایی چون بخیه یا تزریق است .
روغن شترمرغ برای اگزما
          آماس پوست موضعی یا اگزما ، یک ناراحتی پوستی مزمن است . زمانیکه به طور ناگهانی عود می کند -که ممکن است هفتگی یا گاهی ماهیانه دیده شود – این ناراحتی با سرخی و خارش پوست نمایان می گردد . این وضعیت معمولاً در افرادی که به طور شخصی یا خانوادگی دارای سابقه حساسیت پوستی هستند دیده می شود . (حساسیت های پوستی ، آسم آلرژیک ، ورم غشاء مخاط بینی ، آماس و . . . ) برای کمک به تسکین این بیماری شما نیازمند هستید عواملی را که در زندگیتان بیماری را تشدید می کند شناسایی و کاهش دهید . اینها برای هر شخصی متفاوتند ، در  نتیجه فقط یک نوع درمان برای مبتلایان اگزما مناسب نیست .
محرک ها : عوامل محیطی می توانند تاثیر عظیمی در اگزما داشته باشند . برای جلوگیری از تحریک استفاده از صابون ها ، حلال ها و دیگر ترکیبات خشک کننده را به حداقل برسانید . اگر لازم است از صابون استفاده کنید بایستی آنها فعالیت چربی زدائی کمتری داشته .همچنین تغییر پودر لباسشوئی نیز کمک می کند . برای آماس پوستی دست از تماس دست با حلال ها ، صابون ها و پودرهای شستشو باید اجتناب کرد . اگر مکرراً دست هایتان را می شویید ، حائز اهمیت است از نرم کننده ها بعد از هر بار شستشو استفاده کنید . روغن شترمرغ خالص و لوسیون هایی بر اساس روغن شترمرغ بهترین روش برای پاک سازی مجدد پوست بعد از شستشو می باشند. پوشیدن دستکش های مناسب به هنگام استفاده از محرک های بلقوه نیز کار مهمی است .
          تذکرات مفید برای اگزما
          هیدراسیون : پوست شما خشک است ، نه بدین دلیل که فاقد روغن یا چربی است بلکه بخاطر اینکه قادر به حفظ آب نیست . بنابراین برای از بین بردن خشکی پوست آب لازم دارد . بعلاوه یک روغن یا کرم حاوی ماده ای برای حفظ آب در آن مصرف می شود . این کار را می توان از طریق غوطه ور کردن ناحیه متاثر در یک لگن آب ، در حمام یا در هنگام دوش گرفتن به مدت 20 دقیقه با استفاده از آب گرم انجام داد یک حوله گرم را بر پوست بکشید تا آب اضافی را زدوده و بلافاصله روغن شترمرغ را بمالید . شما بایستی حداقل یک مرتبه در روز برای هیدراسیون بیشتر شستشو کرده و چرب نمایید . بسیاری از افراد در زمان های قدیم کاربردهای اضافی( 2 یا 3 مرتبه در روز  ) از روغن شترمرغ که پوست را پاکسازی می کند برای حفظ رطوبت پوستشان استفاده می کردند .
          اگر چه زندگی با اگزما ممکن است مشکل باشد ، ما امیدواریم که پیشنهادات بالا به کم کردن ناراحتی های این بیماری کمک نماید. بخاطر بسپارید به هیچ وجه 2 مورد مشاهده شده دقیقاً مشابه هم نبوده و هر شخصی احتمالاً نیازهای متفاوتی دارد .
روغن شترمرغ برای پسوریازیس
          پسوریازیس یک ناراحتی پوستی غیر واگیر است که اغلب به شکل زخم های پوستی ملتهب هستند . که به خالهای سفید براق پوشیده می شود . رایج ترین نوع پسوریازیس (پسوریازیس پلاک) نامیده می شود . هیچ کس نمی داند چه چیزی باعث پسوریازیس می شود . با اینحال عموماً پذیرفته شده که ماهیت ژنتیکی داشته و یک مطالعه اخیر اثبات کرده که یک ناراحتی پوستی خود ایمن می باشد . دانشمندان معتقدند که هر شخص به صورت وراثتی مستعد به پسوریازیس متولد می شود . اینکه آیا یک شخص واقعاً پسوریازیس را پرورش می دهد احتمالاً بسته به چیزی است که ظاهرش را در بر می گیرد . نمونه های (عامل های رهاسازی) شامل عفونت های سیستماتیک از جمله گلودرد میکروبی ، صدمه به پوست ، واکسیناسیون ها ، درمان های معین و تزریقات درون ماهیچه ای یا درمان های استروئید دهانی می باشند .
          چیزی که تمایل ژنتیک یک فرد را رها می سازد تا پسوریازیس را پرورش دهد ، تصور بر این است که به نوبت ، سیستم مقاوم سازی بدن ، تکثیر سلولی پوست را بیش از اندازه رها می سازد . سلول های پوست برای 2 برنامه طراحی شده اند رشد عادی یا التیام زخم . در یک الگوی رشد عادی سلول های پوست در لایه اساسی سلول تشکیل می شوندو بعد از طریق پوست بیرون فراتر رفته و به قشر بیرونی مرده می رسند . سلول های مرده از پوست به میزان یکسان با تشکیل سلول های جدید پوست اندازی می کنند و یک تعادل را حفظ می نمایند . این فرآیند عادی حدوداً 28 روز از تولد تا مرگ سلول طول می کشد .
          زمانیکه پوست جراحت می بیند یک برنامه التیام جراحت رها می گردد همچنین به نام بلوغ احیا کننده نیز شناخته می شود . سلول ها از طریق لحاظ نظریه ای با سرعت بیشتری تولید شده تا جراحت را ترمیم کند همچنان مصرف خون ازدیاد یافته و التهاب در یک نقطه جمع می شود . به روش های مختلفی ، پوست مستعد به پسوریازیس مشابه پوستی است که از یک جراحت التیام می یابد یا به یک محرک مانند عفونت عکس العمل نشان می دهد . پسوریازیس قشری توسط رشد سلول در برنامه رشد متناوب مشخص می گردد . اگر چه در یک لایه پسوریاتیک جراحتی وجود ندارد ، سلول های پوستی طوری رفتار می کنند که چنین جراحتی وجود دارد . این سلول ها از برنامه رشد عادی به بلوغ احیا کننده تغییر می کنند . سلول ها در مدت کمتر از 2 تا 4 روز ساخته شده و به سطح فرستاده می شوند و پوست قادر به انداختن سلول ها با سرعت کافی نیست . سلول های اضافی پوست لایه های زیری را تشکیل می دهند . لایه سفید (پلاک) که معمولاً جراحت را می پوشاند ، ترکیبی از سلول های پوست مرده و سرخی زخم بنابر افزایش خون رسانی به موضع تقسیم سلول های پوستی ایجاد می شود .

انواع گوناگون درمان موقتی با درجات تاثیر گذاری متفاوت در دسترس هستند . درمان ها و روش های بهبود اغلب وقت گیر و گران قیمت هستند . ممکن است آنها از لحاظ آرایشی نامطبوع بوده و با عوارض همراه گردند . پسوریازیس یک دوره قابل پیش بینی را طی نمیکند. برای کشف درمان های تاثیر گذار در هر فرد آزمایشاتی انجام می گیرد . هیچ ادعایی وجود ندارد که روغن شترمرغ قادر به درمان بیماری پسوریازیس هست . اما بسیاری از مصرف کنندگان گزارش داده اند با استفاده از روغن شترمرغ و کرم های کمکی پسوریا زیس که حاوی روغن شترمرغ می باشد به تسکین پوست خشک و خارش دار دست یافتند .
روغن شترمرغ یک مغذی بافت است و ممکن است در برنامه سلول پوست (رشد عادی) کمک کند که عامل پسوریازیس لایه ای می گردد ، در حالی که تعداد افراد قدیمی گزارش بیشتری بر مبنای تسکین این درد با روغن شترمرغ داده اند . پیش بینی تاثیر بسیاری از محصولات برای هر فرد غیر ممکن است . بدن هر فرد متفاوت بوده و هر شخص بایستی برای کشف اثر روغن شترمرغ شخصاً آن را امتحان کند . گزارشات مصرف کنندگان بسیار مثبت می باشند .
Rosacea  (روزاسه) چیست ؟          این یک بیماری است که بر پوست صورت اثر می گذارد . معمولاً با سرخی گونه ها شروع شده و ممکن است وخیم تر شده و علائم اضافی نیز دربر داشته باشد . شاید تشخیص روزاسه در مراحل اولیه مشکل باشد زیرا تغییرات تدریجی هستند . تا جائیکه امروزه می دانیم روزاسه قابل درمان نبوده و فقط می تواند کنترل شود . روزاسه معمولاً در بالغین دیده می شود ، اکثراً بر مردم روشن پوست اثر می گذارد . زنان بیش از مردان به این بیماری دچار می شوند. یک فرد معروف که مبتلا به روزاسه بود بسیاری از مردم باور داشتند آقای فیلدس حالت رنگ چهره اش مربوط به مصرف الکل است ، ولی در واقع علتش روزاسه بود مصرف مشروبات الکلی ممکن است موجب وخیم شدن روزاسه گردد ، ولی حتی مردم عادی که هرگز مصرف الکل نداشتند نیز در معرض ابتلا به روزاسه هستند .دلیل ابتلا به روزاسه چیست ؟ نظریه های زیادی در این باره وجود دارد که هیچ کدام اثبات نشده است . محققان معتقدند که رابطه ای بین روزاسه و سرخ شدگی وجود دارد . این یک وضعیت مزمن است و علایم به صورت دوره ای ظاهر و رفع می شود . وضعیت ممکن است برای مدتی بهبود یابد . اغلب ازدیاد علایم را به دنبال دارد (سرخی ، جوش ها ، خط قرمز یا برآمدگی های مجاری بینی )
روغن شترمرغ چگونه می تواند به روزاسه کمک کند ؟
همیشه برای بهبودی روزاسه مشاوره پزشکی بگیرید . بخشی از رژیم غذایی مراقبت از پوست برای پوست متاثر از روزاسه مهم است و چگونه و چه چیزی برای پاک کردن پوستتان استفاده کنید و پوستتان را مرطوب نگه دارید . یک برنامه منظم را برای تمیز کردن صورت با استفاده از صابون روغن شترمرغ دنبال کنید . از آنجاییکه روغن شترمرغ یک مغذی بافت است ، صابون روغن شترمرغ با پوست سازگار بوده و پوست را به جای خشک کردن مرطوب می نماید .
توصیه های انجمن ملی روزاسه (NRS) بر مبنای استفاده از یک مرطوب کننده با کیفیت بعد از پاک کردن ملایم پوست می باشد . اینجاست که روغن شترمرغ وارد عمل می گردد . روغن شترمرغ را 3 بار در روز بر پوست خود بمالید . روغن شترمرغ یک مرطوب کننده عالی پوست است که به بسیاری از لایه های پوست عمیقاً نفود می کنند . از آنجائیکه ترکیب روغن شترمرغ با چربی پوست انسان مشابهت دارد ، شما نمی توانید دوستی بهتر برای پوستتان پیدا کنید . بعلاوه ، روغن شترمرغ خواص ضد التهابی دارد . NRS نیز با انتخاب محصولاتی برای پوست صورت توصیه می کند که روزنه ها را مسدود نکند . روغن شترمرغ غیر کومودژنیک بوده و روزنه ها را مسدود نمی کند .
بثورات جلدی
          بثورات جلدی . . . بطور طبیعی به درمان بثورات جلدی تان کمک می کنید . . . با روغن شترمرغ .
متاسفانه ، بسیاری از افراد حداقل چندین مرتبه در طول زندگی خود به بثورات جلدی مبتلا می شوند . اگر بدنبال راهی برای درمان بثورات جلدی خود هستید ، ما چیزی در اختیار داریم که اثر تسکین دهنده و درمانی دارد . . . روغن شترمرغ .
          روغن شترمرغ یک داروی بسیار موثر برای بثورات جلدی است ، ساکنین بومی استرالیا هزاران سال از آن برای درمان بثورات جلدی استفاده می کرده اند . روغن شترمرغ به کاهش تورم یک بیماری پوستی و تسکین خارش و قرمزی کمک کرده و عفونت را از بین می برد . بثورات جلدی ، تغییراتی در پوست هستند که به ظاهر یا بافت آن تاثیر می گذارند . یک بیماری پوستی ممکن است در یک قسمت بدن عارض شود ، یا تمام پوست را در برگیرد .بثورات جلدی ممکن است موجب تغییر رنگ پوست ، خارش ، گرم شدن ،ناهموار ، خشک ، تاول یا ترک ، تورم گشته و شاید دردناک نیز باشد .
 
تحریک پوست چیست ؟
 تحریک پوست یک لکه بر روی بدن است که عموماً در عکس العمل به چیزی (آلرژی ، واکسن و غیره) ایجاد می شود . ظاهر یک تحریک پوستی عموماً به شکل یک نقطه ی قرمز دردناک ظاهر می شود . اگر چه انواع زیادی از بثورات جلدی هست در نتیجه تشخیص دادن آن درجه از اهمیت بیشتری برخوردار است . به غیر از اینکه مهمترین چیز یافتن علت آن می باشد . اگر از اینکه چه چیزی موجب تحریک پوستتان شده دقیقاً مطمئن نیستید ما پیشنهاد می کنیم که به پزشک مراجعه کنید . اگر می دانید علت این تحریک پوستی چیست ، پس حالا می توانید بر نحوه کاهش یا تا جائیکه ممکن است برای رفع آن تمرکز کنید . اینجاست که روغن شترمرغ می تواند کمک کند . . . علت های تحریکات پوستی دلایل و در نتیجه روش های درمان تحریکات پوستی بطور عمده ای متفاوت است . در تشخیص می بایست نکاتی از جمله ظاهر تحریک پوستی ، آنچه بیمار در معرض آن قرار گرفته ، شغل و سابقه آن در افراد خانواده مورد توجه قرار گیرند . دلایل متداول بثورات جلدی عبارتند از : آلرژی ها ، آلرژی به عواملی از جمله غذاها ، رنگ ها ، ترکیبات موجود در محصولات مراقبت از پوست ، داروها ، و نیش حشرات . بثورات جلدی اغلب کهیر نامیده می شوند . تماس پوست با یک محرک ممکن است موجب عفونت یا واکنشی گشته و موجب بروز یک بیماری پوستی مانند اگزما ، پسوریازیس یا آکنه می گردد . بثورات جلدی همچنان احتمال دارد توسط در معرض افتاب یا گرما قرار گرفتن زیاد ایجاد شوند .
v    روغن شترمرغ قابل استفاده برای تمامی انواع بثورات جلدی است ، و هیچ گونه عوارض جانبی ندارد .
چه کسی به بثورات جلدی مبتلا می شود ؟ هر شخصی می تواند در طول زندگی اش به بثورات جلدی مبتلا شود ، حتی ساده ترین آن عرق سوز شدن ، بثورات توسط عوامل زیادی ایجاد می شوند در حدی که تقریباً غیر ممکن است در هیچ برهه ای از زندگی خود به نوعی از آن دچار نشوید .
بثورات جلدی و روغن شترمرغ          روغن شترمرغ برای درمان و تسکین انواع بثورات جلدی مورد استفاده قرار می گیرد . ممکن است باعث کاهش تورم یک بیماری پوستی و قطع خارش گردد . مراقبت مناسب از پوست و پاکیزه نگاه داشتن پوستتان روشی عالی برای مراقبت از پوستتان است و به جلوگیری از بثورات جلدی و عفونت کمک می کند . همیشه اطمینان حاصل کنید که محصولات مراقبت از پوست شما با نوع پوست شما سازگار است . زیرا روغن شترمرغ هزاران سال توسط بومیان استرالیایی برای درمان انواع وسیعی از پوست ها مورد استفاده قرار گرفته است . یکی از بهترین اجزای مراقبت از پوست می باشد . روغن شترمرغ مناسب انواع پوست بوده و به جلوگیری از آسیب های ناشی از آب و هوا کمک می کند و موجب تسکین و تسریع دوره ی درمان بثورات جلدی و دیگر تحریکات پوستی می شود ، روغن شترمرغ مراقبت از پوست ما شامل تسکین طبیعی درد ، ضد عفونت ، و عوامل باکتریایی است که به جلوگیری از ماندن اثر زخم کمک کرده و درمان را سرعت می بخشد . به پوست نفوذ کرده و مرطوب می نماید ، بدون اینکه پرده ی نازکی از چربی برجا بگذارد و فاقد کومدوژنیک است (روزنه ها پوست را مسدود نمی کند). محصولات مراقبت از پوست  روغن شتر مرغ برای کمک به فرآیند درمان بثورات جلدی و عفونت های پوست عالی بوده و به سلامتی پوست طراوت و شادابی می دهد. برای بثورات جلدی توصیه می شود. همچنین می توانید از دیگر محصولات روغن شترمرغ به همراه روغن شترمرغ خالص برای کمک به تقویت پوست و درمان قسمت آسیب دیده استفاده کنید .

 
چه چیزی باعث ریزش موی سر می شود ؟

همه ما با داستانهایی در مورد علل ریزش مو بزرگ شده ایم : کمبود ویتامین ، گردش ضعیف خون پوست سر ، استفاده زیاد از کلاه و ... به طور شگفت آوری این نظریه ها رد شدند ریزش مو ترکیبی از پیری ، تغییرات هورمونی و سابقه طاسی در خانواده می باشد . ریزش مو ممکن است در صورتی که فولیکول مو از بین رفته باشد به صورت دائم گردد یا ممکن است بنا به آسیب های گذرا به فولیکول موقتی باشد .

در مردان تستسترون به DHT در فولیکول مو تبدیل می شود . تستسترون توسط آنزیمی به نام آلفا5 به DHTتبدیل می شود که در پروستات تولید می شود . با گذشت زمان DHT موجب می شود که فولیکول های مو تنزل کرده آناژن یا پایه فعال شدن کوتاه گردد . به طور علمی ، فولیکول هنوز زنده و متصل به یک منبع خوب خون می باشد . بعضی از فولیکول ها می میرند ولی اکثر آنها سایزشان کوچک شده و موهای ضعیف تری تولید می کنند . به گفته کارشناسان چرخه رشد آناژن کوتاهتر بدین معنی است که موهای بیشتری ریخته و موهای باقیمانده به اندازه ای نازک می شوند که دیگر غیر قابل نجات یافتن هستند . موها در ناحیه های طاسی به تدریج از موهای بلند ، ضخیم و رنگین به موهایی نازک ، کرکی و فاقد رنگدانه تبدیل می شوند .


فعالیت توسعه یافته ی پوست و تقویت رشد مو

دکتر مایکل هولیک ، کارشناس ارشد ، دکتر ، متخصص داروساز ، فیزیولوژی و درماتولوژی در دانشگاه بوستون ، مطالعه ای جمع آوری کرد که شامل یک روغن شترمرغ تصفیه شده بود و نتایج آنقدر برجسته بودند که آنها به سرعت به موضوع بحث در بسیاری از مجلات پزشکی و دیگر محافل علمی تبدیل شده است . دکتر هایک علاقمند عواملی بود که باعث تحریک و مانع حیات پوست و رشد مو می گردند . «ما موی تعدادی موش را تراشیدیم و سپس به دو گروه مختلف از موش ها (یکی روغن شترمرغ) و روغن ذرت استفاده  کردیم و این را به مدت دو هفته انجام دادیم
او توضیح داد : «ما متوجه شدیم که حدوداً %20 افزایش در ترکیب DNA صورت گرفت ، که بدین معنی است یک افزایش %20 در فعالیت پربار شدن یا فعالیت رشد حیاتی پوست در حیواناتی که روغن شترمرغ استعمال کرده بودند ، دیده شد . در مقایسه با حیواناتی که روغن ذرت مصرف کردند .»
دکتر هالیک گفت : « ما دریافتیم که در فعالیت رشد فولیکول های مو افزایشی صورت گرفته است

برای جلوگیری از ریزش مو چه تدبیری می شود ؟

این یک سوال خوب است . اگر فولیکول مو از بین رفته ، امیدی برای رشد مجدد وجود ندارد . اما بسیاری از مصرف کنندگان از فعال شدن مجدد فولیکول مو با استفاده از روغن شترمرغ خبر می دهند در صورتی که فولیکول مو فقط خوابیده باشد روغن شترمرغ یک مغذی بافت کاملاً طبیعی است که استفاده از آن موجب می شود پوست دوباره سالم و سرزنده شود . امروزه محصولات زیادی برای ریزش مو بطور تخصصی طراحی شده اند نگاهی به بعضی از آنها انداخته و مقایسه می کنیم .

مینوکسیدیل – از جمله داروهایی است برای درمان فشار خون بالا بکار می رود . داروسازان به این دارو بسته به اندازه و دز می گویند. بدین معنی که استفاده از آن جهت حفظ و افزایش فواید رشد مو باید دوام داشته باشد . زنان آبستن یا شیرده می بایست از این ماده هم به شکل خوراکی و هم موضعی اجتناب نمایند . بنا به گزارشات ، مینوکسیدیل خوراکی ممکن است موجب کاهش فشار خون ، افزایش ضربان قلب و افزایش وزن گردد . این محصول بسیار گران است .

فایناسترید finasteride– دارویی است که به شکل قرص بسته بندی شده است 55.9 دلار برای مصرف یک ماه هزینه دارد عوارض جانبی شامل کاهش لیبیدو و دردهای کشاله ران می باشد .

مایکل هولیک MD , PH.D متخصص دارو سازی ،فیزیولوژی و دراماتولوژی در دانشگاه بوستون مطالعه ای شامل روغن شترمرغ و رشد مو انجام داده اند .

مطالعه آنها به این نتیجه رسید که پوستی که روغن شترمرغ دریافت کرده در مقایسه با پوستی که روغن ذرت استفاده کرده یک افزایش 20 درصدی رشد مو داشته است با توجه به فولیکول های مو دکتر هولیک فهمید که آنها نیرومندتر شده ضخامت پوست به میزان قابل ملاحظه ای ضخامت یافته است . او پیشنهاد می کند که روغن شترمرغ به رشد مو و پوست را تحریک می کند . همچنین مطالعه نشان داد که 80 درصد از فولیکول های بخواب رفته فعال شده و شروع به رشد کرده اند . این همان چیزی است که روغن شترمرغ انجام می دهد .

مقدار کمی از روغن شترمرغ را بر روی ناحیه طاس و یا نازک پوست سر روزی سه مرتبه بمالید . وقت عصر و یا در روزهای آخر هفته مقدار بیشتری از روغن را بر روی پوست سر مالیده و به مدت 20 تا 30 دقیقه منتظر مانده سپس موها را با یک شامپوی ملایم یا شامپوی روغن شترمرغ بشویید . اگر فولیکول ها در حالت خواب باشند بایستی در طول 30 الی 90 روز علائم رشد مجدد را ببینید .

Alopecia Areata  چیست ؟

یک بیماری رایج است که موجب ریزش موی سر گشته و ممکن است در همه جای بدن نیز رخ دهد . ریزش مو هم در آقایان و هم در خانم ها با یک یا چند تکه کوچک آغاز می شود . در این بیماری ، فولیکول های مو آسیب دیده کوچک شده و تولیدشان کاهش می یابد مو ممکن است به مدت چند ماه یا چند سال از روی سطح نمایان باشد تا اینکه ریزش صورت گیرد . پوست سر اکثراً متاثر است ولی محل ریش یا رشد موی هر جای دیگر نیز ممکن است آسیب ببیند . این بیماری غیر قابل پیش بینی می باشد . در بعضی از افراد تکه های کمی از مو طی یک سال دوباره رشد می کند . در افرادی دیگر ریزش موی شدیدی از پوست سر دیده شده و آنها را کاملاً طاس می کند . زمانیکه ریزش مو از تماس سر و بدن صورت گرفت این Alopecia Areata گفته می شود . جنبه مثبت این ریزش مو این است که فولیکول های مو زنده مانده و برای تولید دوباره مو آماده هستند . به شرطی که سیگنال مناسب را از بدن دریافت نمایند . رشد مجدد مو ممکن است حتی بدون هیچ درمانی و یا حتی بعد از سالها صورت گیرد .

چرا Alopecia Areata رخ می دهد ؟

هیچ کس صددرصد از علت آن مطلع نیست ولی بر این باور هستند که فولیکول های مو توسط سیستم ایمنی بدن منع می شوند و معلوم نیست که علت آن از خارج از بدن و یا داخل بدن بوجود می آیند . مشاهدات نشان می دهند بعضی از افراد ممکن است نشانه های ژنتیکی داشته باشند که احتمال ابتلا را افزایش می دهد . در یکی از 5 مبتلا به این بیماری یکی دیگر از اعضاء خانواده نیز به آن مبتلا بوده است . ارتباط ژنتیکی نیز همچنین شامل خانواده هایی که آسم ، طب خشک ، اگزما مربوط به آلرژی ، یا بیماری های خود ایمنی دیگر از جمله دیابت نوع اول ، بیماری تیروئید ، آرتروز روماتوئید می باشد .

مصرف روغن شترمرغ برای Alopecia Areata

از آنجائیکه مو می تواند قطعاً رشد کند ، افرادی که از این بیماری طی سالهای طولانی رنج می برند ممکن است تمایل به آزمایش روغن شترمرغ بر روی فولیکول های خوابیده مو داشته باشند . روغن شترمرغ حاوی بسیاری از EFAS ها می باشد که به نغذیه پوست کمک می کند . مصرف کنندگان که از حالت های طبیعی طاسی رنج می برند ، اعلام رویش مجدد مو کرده اند . نتایجی که از این گزارشات بدست می آید ، این است که روغن شترمرغ به تدریج به تحریک و بیدار کردن فولیکول خوابیده مو کمک می کند . چون Alopecia Areata تنها فولیکول مو را منع می کند و آن را از بین نمی برد روغن شترمرغ به رشد مجدد مو کمک می کند . استفاده از روغن شترمرغ به صورت موضعی ، خوراکی کپسول های ژلی بدلیل سرشار بودن از EFAS ها به فولیکول مو برای سلامت بهتر و رشد مجدد کمک می کند . درمان های پزشکی کنونی این بیماری را متوقف نمی کند ، آنها فولیکول را به تولید مجدد مو تحریک کرده و درمان ها تا زمانیکه بیماری به خودی خود از بین رود باید ادامه یابد . متاسفانه درمان حاضر برای این بیماری تزریقات مستقیم کورتیزون به تکه های خالی پوست به طور عادی ماهی یکبار می باشد
روش های دیگر درمان شامل مصرف موضعی مینوکسیدیل ، کرم های کورتیزون و کرم anthralin می باشند . anthralin یک ماده ترکیبی ، اشک مانند است که موجب قهوه ای رنگ شدن ناحیه پوست بیمار می گردد . محصول روغن شترمرغ یک ماده غذایی کاملاً طبیعی است و به عنوان جایگزین به داروهای ناملایم و مواد ترکیبی بدون ترس از مسمومیت تغییر رنگ پوست یا عوارض جانبی جسمی می باشد .

کاربرد های مراقبت از پوست و آرایشی

روغن شترمرغ یک نرم کننده عالی با خواص تکثیر سلول پوست می باشد . روزهای سوزش و شکاف پوست با مواد شیمیایی اسید به پایان رسیده است . روغن شترمرغ محصولی را وارد بازار می کند که پوست را تغذیه می کند .
بازار مکمل های غذایی

از آنجائیکه روغن شترمرغ حاوی اسید های چرب ضروری انبوه EFA است ، به عنوان یک مکمل غذایی اولیه می باشد . همانطوریکه می دانیم بازار فروش سالهای زیادی به مصرف کنندگان شعار رژیم غذایی کم چرب را سر داده است . بنا به این دلیل مصرف کنندگان نه تنها چربی های مضر را از رژیم غذاییشان حذف می کنند بلکه چربی های مفید را نیز حذف می کنند .
با کاهش چربی های مفید از رژیم غذایی مردم از EFA ای محروم می شوند که در تولید انرژی زیستی در بدن هایمان از مواد غذایی همکاری می کردند و آن انرژی را به سراسر سیستم های بدن می رساندند . روغن شترمرغ به عنوان جایگزینی از چربی های خوب که در رژیم های غذایی مصرف کنندگان امروزی مفقود می باشد به فروش می رسد . بازار مکمل غذایی یک بازار چند بیلیون دلاری است . هر شرکتی که یک مکمل جدید حاوی روغن شترمرغ به بازار معرفی می کند در صورتی که صحیح به فروش برسد از موفقیت خود مطمئن است .
کاربردهای پزشکی
در حال حاضر روغن شترمرغ تاییدیه FDA را برای کاربردهای پزشکی کسب نکرده است . نمی توان ادعا کرد که روغن شترمرغ می تواند باعث مداوا گردد ، در صورتی که به شواهد اطمینان شود ، روغن شترمرغ مطمئناً جایگاه خودش را در زمینه پزشکی خواهد داشت و همچنان توسط تعدادی از پزشکان برای سوختگی ها ، اگزما ، سوختگی های اشعه ای و بسیاری دیگر توصیه می گردد
آزمایشات لابراتوار همچنان نشان می دهد که روغن شترمرغ دارای خواص ضد التهابی و مسکن درد می باشد و انبوهی از نامه های مصرف کنندگان موجود هست که نتایج مثبت مصرف روغن شترمرغ را اعلام می دارند،به عنوان نمونه : آرتروز ، پسوریازیس ، اگزما ،‌آلرژی ها ، سوختگی ها ، بریدگی ها ، زایعات ، جراهت ها ، آسیب های ورزشی ، تقویت قوای جنسی ، ماساژ ، بیدار سازی فولیکول مو ، گزیدیگی حشرات و غیره .
با مصارف وسیع آن روغن شترمرغ به یک محصول تبدیل می شود که در سبد داروهای هر خانه ای در جهان یافت می شود . بازار فروش هم اکنون نیز با این محصول گرم است .

 

 چرا از روغن شترمرغ استفاده کنیم ؟

روغن شترمرغ حاوی اسیدهای چرب امگا 3، 6 ، 9 و سایر اسیدهای چرب ضروری می باشد که برای شادابی و حفظ ساختار پوست بسیار موثر است. اسیدهای چرب نقش بسیار مهمی در رشد ، تقسیم سلولی و سلامت سلولها دارند. مطالعات نشان می دهد که استفاده از اسیدهای چرب ضروری بر روی اثر زخمها موجب افزایش سرعت بهبود آنها می گردد. این اسیدهای چرب در روغن شترمرغ به وفور یافت می شود. با توجه به افزایش انواع استرس های زندگی شهرنشینی استفاده از روغن شترمرغ برای حفظ طراوت و شادابی پوست بسیار بهتر از انواع ترکیبات شیمیایی است که امروزه به فراوانی در بازار یافت می شود.تحقیقات اخیر نشان داده است که استفاده از روغن شترمرغ در بیماران دیابتی که از عوارض ناشی از خشکی پوست و تاخیر در التیام زخم ها رنج می برند ، نتایج بسیار درخشانی در پی داشته است. ساختار روغن شترمرغ شباهت زیادی به چربی طبیعی پوست انسان دارد اما سایز مولکولی این روغن کوچکتر است، بنابراین قدرت و سرعت نفوذ آن در پوست بسیار بالا است. لازم به ذکر است که روغن شترمرغ باعث مسدود شدن منافذ پوستی نمی شود. این محصول به طور طبیعی بعد از مدتی به دوفاز مایع بالا و نیمه جامد در پایین در می آید. از آنجاییکه هر کدام از این لایه ها حاوی انواع مشخصی از اسیدهای چرب می باشد استفاده همزمان از آنها مطلوب تر است. لذا قبل از استفاده، ظرف محتوی روغن را تکان دهید. در جای خنک و دور از تابش مستقیم نور خورشید (داخل جعبه) نگهداری شود. نگهداری روغن شترمرغ ثمین در یخچال باعث افزایش ماندگاری محصول تا بیش از یک سال می گردد، البته این کار موجب انجماد نسبی روغن می شود که تغییری در خواص روغن ایجاد نمی کند. به طور کلی استفاده روزانه از روغن شترمرغ بر روی پوست صورت و دست ها به خصوص در هنگام شب و قبل از خواب موجب شادابی و طراوت پوست و از بین رفتن چین و چروک آن در دراز مدت می گردد.

·       به افرادی که از خشکی بیش از حد پوست رنج می برند و پس از استحمام دچار خارش پوست می شوند توصیه می گردد پس از هر بار استحمام صورت و دست های خود را با روغن شترمرغ به خوبی  چرب کنند.

·       برای از بین بردن جوش های صورت به مدت 3-2هفته روزی یک مرتبه پس از شست و شو با صابون های غیر محرک، روغن شترمرغ به خوبی در حدود یک دقیقه  روی پوست مالیده شود. لکه های پوستی زمان بیشتری برای بهبود نیاز دارند.

·       برای ترک های پاشنه و کف پا روزی دو بار (به خصوص یک مرتبه قبل از خواب ) روغن شترمرغ به خوبی مالش داده شود. حد اکثر در طی سه روز اثرات آن مشهود خواهد بود.

·       استفاده از روغن شترمرغ بر روی خراشیدگی ها و زخم های پوستی  و سوختگی ها روزی سه مرتبه در طی یک هفته تاثیر بسیار مطلوبی در التیام داشته و اثر زخم بسیار کمتری به جا می ماند.

·        برای جلوگیری از اثرات زیانبار انواع محصولات آرایشی که عمدتاً از مواد مصنوعی و گهگاه حساسیت زا تولید شده اند توصیه می گردد قبل از خواب و پس از شست و شوی صورت ، روغن شترمرغ به خوبی روی صورت مالیده شود.

·       افرادی که از درد در ناحیه مچ دست رنج می برند ، نظیر کارگرانی که کارهای تکراری با دست انجام می دهند و یا کاربران کامپیوتر و تایپیست ها و بیماران مبتلا  به روماتیسم و درد های کمر و زانو روزانه سه مرتبه روغن شترمرغ را هر بار به مدت سه دقیقه روی ناحیه درد به خوبی مالش دهند. اثرات تسکینی در طی سه تا هفت روز بسته به شدت درد ظاهر خواهد شد.

·       ورزشکاران و افرادی که دچار کوفتگی  و کشیدگی عضلانی و یا کشیدگی و التهاب تاندون ها و لیگامنت ها شده اند برای تسکین درد روزی دو مرتبه باید ناحیه را به خوبی و حداقل به مدت پنج دقیقه با روغن شترمرغ مالش دهند و این کار را تا حدود یک هفته ادامه دهند. انجام این کار در هنگام شب و قبل از خواب و بستن ناحیه مذکور با باند کشی نتایج بهتری در پی دارد.

·        یکی از انواع ماساژ بدن ، ماساژ با روغن می باشد. استفاده از روغن شترمرغ به جای روغن های رایج هم اثرات تسکینی ماساژ را افزایش می دهد و هم  موجب شادابی و طراوت پوست می گردد.

آرتریت هم در افراد مسن وهم در جوان ها دیده می شود و معمولاً به دو شکل بروز می کند: 1. اوستئو آرتریت و 2. آرتریت روماتوئید که روغن شترمرغ در تسکین درد هر دو نوع عارضه مؤثر است. اوستئو آرتریت شیوع بیشتری داشته و عمدتاً در سنین 40 تا 60 سال دیده می شود. این عارضه موجب از بین رفتن غضروف مفصلی شده و نتیجتاً استخوان های دو طرف مفصل به هم ساییده می شوند. با تماس استخوان ها و حرکت آن ها بر روی هم درد و تورم شدیدی ایجاد می گردد. این عارضه بیشتر در ستون مهره ها ، مفاصل لگن ، دست ها و زانو ایجاد می شود. کنترل درد در آرتریت به روش های مختلف دارویی  نظیر دارو های ضد التهاب استروئیدی ( کورتون ها ) و غیر استروئیدی ( NSAID ) که هر یک معایب خاص خود را دارند صورت می گیرد . ولی استفاده از روغن شترمرغ با دارا بودن عوامل ضد التهاب طبیعی و قدرت نفوذ بسیار بالا به مفاصل یکی از راه های مؤثر در تسکین درد های مفصلی می باشد. لازم به ذکر است که روغن شترمرغ در تسکین هر دو نوع تورم مفاصل یعنی اوستئو آرتریت  و آرتریت روماتوئید مؤثر است. آرتریت روماتوئید یک عارضه مزمن است و معمولاً مفاصل دست و پا را در هر دو اندام در گیر می کند و موجب تورم ، سفتی مفصل و درد شدید می گردد. عارضه التهاب مچ دست (Carpal TunnelSyndrome) :این عارضه بر اثر فشار های پی در پی  و دائمی بر ناحیه مچ دست ایجاد می گردد. افرادی که کار های تکراری و احیاناً سنگین با دست انجام می دهند نظیر کارگران ساختمانی و یا تخلیه و بارگیری ، تایپیست ها و.... مستعد ابتلاء به این عارضه هستند. در این عارضه تاندون های ناحیه مچ بر اثر فشار های زیاد و دائمی ملتهب می شوند. اعصاب ناحیه دست از ناحیه بین این تاندون ها که یک فضای باریک است عبور می کند که تونل نام دارد و چون این تاندون ها متورم شده اند فضای بین آن ها باریکتر شده و به اعصاب دست فشار وارد می کنند و نتیجتاً موجب بروز درد و تورم این اعصاب می شوند . درمان رایج این عارضه بستن ناحیه مچ و استراحت طولانی و استفاده از داروهای ضدالتهاب است. در بعضی موارد حتی ممکن است کار به جراحی بکشد. استفاده از روغن شترمرغ تاثیرات بسیار مطلوب و سریعی در کاهش التهاب و تورم ناحیه مچ داشته است.

زیبائی :

 1.لایه بردار و جوان کننده پوست (نرم کننده،روشن کننده و ضدلک)

 2. بهبود شبکه فبیری پوست به دلیل وجود اسیدهای چرب غیر اشباع

 3. صاف کننده خطوط و چروکهای پوست صورت و گردن

 4. کمک به بهبود خشکی لب و کبودی و پف زیر چشم و جای جوش (آکنه)  

 5.قویترین برطرف کننده ترکهای پاشنه پا و ترکهای بعد از زایمان و ترکهای چاقی لاغر

 6. ترمیم جای زخم، سوختگی، بخیه و مشکلات گوشت اضافه 

 بهداشتی :

 

1.تسریع در بهبود خارش پوست و آفتاب سوختگی

 2.بازیابی سلولهای از بین رفته پوست در اثر استرس و شرایط جوی

3. بهترین روغن برای ماساژ (رفع خستگی و آرامش دهنده عضلات و افزایش دهنده جریان خون)

 4. حالت دهنده و تقویت کننده موهای ضعیف و پرپشت کننده موهای ابرو و مژه

 5.محافظت از پوست (حفظ چربی و رطوبت طبیعی پوست، درمان خشکی پوست) 

 داروئی :   

 

۱. درمان زخم ها و کبودیها، بریدگیها و خراشیدگی های پوست 

  

۲. ترمیم سوختگی های خفیف و شدید  

 

۳. درمان زخم بستر و نیش حشرات و خاصیت آنتی هموروئیدی 

  

۴. برطرف کننده ناراحتی ها و التهابات پوستی ( تبخال، تاول، اگزما٬ پسوریازیس، قانقاریا) 

5. تسکین دردهای مزمن و شدید مفاصل (کمردرد، آرتروز، زانودرد،رماتیسم و سیاتیک) 

 

6. برطرف کننده دردهای ناشی از کوفتگی و کشیدگی عضلات و ماهیچه ها (دررفتگی و رگ به رگ شدن)

 

1 نظر

  1. بسته بندی این محصولات ( در بخش لیبل و یا جعبه ) با علائم و لوگوی مخصوص زرکوب مشخص شده است.
  2. هولوگرام محصول روی جعبه و یا شیشه محصول چسبانده شده است.
  3. رنگ روغن شترمرغ زرد بسیار کمرنگ (در بعضی موارد ممکن است پررنگ تر باشد که روش تشخیص را به موارد بعدی ارجاع میدهد)است. بوی خاصی ندارد (یک بوی بسیار کم شبیه به بوی ماهی به دلیل وجود اسید چرب امگا 3) و غلظت آن میان جامد و مایع است. یعنی در دمای کمتر از 15 درجه سانتی گراد به حالت جامد در می آید.

توجه : متاسفانه تعدادی از محصولاتی که به عنوان روغن شترمرغ در عطاری ها فروش میرود روغن شترمرغ نیست و یا خالص نیست، البته روغن هایی که با عنوان روغن ایرانی شترمرغ عرضه میگردند اکثرا (دقت کنید : اکثرا نه همه) ۱۰۰ درصد خالص بوده و همه مشخصات روغن خوب را دارا هستند. توصیه میشود روغن های شترمرغ عربی و تایلندی را یا خرید نکنید و یا با دقت بیشتری خرید فرمائید.

افتخار آن را داریم که با محصولی منحصر به فرد و شگفت انگیز در خدمت گسترش فرهنگ استفاده از منابع طبیعی در فراورده های آرایشی بهداشتی و داروئی باشیم.

شرکت زیبا رویان ایلیا با تولید و عرضه روغن خالص شترمرغ در 3 حجم و بسته بندی متفاوت با نام (برند) پلینی کار خود را آغاز کرد. این روغن طبیعی از بهترین چربی شترمرغ تهیه شده و به صورت 100% خالص که محصولی است بسیار معجزه آسا و کارآمد با قیمت واقعی آن عرضه شده است.

این وبلاگ به جهت اطلاع رسانی در مورد محصولات این شرکت، چگونگی خرید محصولات ، اطلاعات بیشتر راجع به روغن شترمرغ، تائیدیه های علمی موارد مصرف و مقالات و نتایج تحقیقاتی و توسعه ای در زمینه محصولاتی که از روغن شترمرغ تهیه میشود، ایجاد شده است. منتظر ارائه مطالب و نظرات شما عزیزان هستیم.

از چربی زیرپوست یک شترمرغ حدود 4 الی6لیتر روغن به دست می آید. که بدلیل دارا بودن اسیدهای چرب ضروری امگا ۳ امگا6 و امگا9 ( در حقیقت بدن انسان قادر به ساخت این اسیدهای چرب ضروری و حیاتی نمیباشد) مصرف گسترده ای در صنایع داروئی و آرایشی و بهداشتی دارد. 

همچنین یکی از موثرترین روغنهای درمانی چهان است که به علت ریز مولکول بودن ( به بیان دیگر اندازه مولکولهای روغن شترمرغ شبیه و هم سایز مولکولهای  چربی پوست بدن انسان است) با سرعت فوق العاده ای پخش و از طریق منافذ پوست کاملا جذب میشود. شواهدی مبنی بر منفعت های شگفت انگیز روغن شترمرغ ‏در ایجاد آرامش و راحتی حاصل از مصرف آن در درمان خارش های پوستی و ناراحتی های دیگری مثل ‏موارد آفتاب سوختگی - تاول - خشکی پوست و لبها - بریدگی پوست - سوختگی پوست - قانقاریا - ‏کوفتگی ماهیچه ای و سائیدگی پوست وجود دارد. که به علت عدم مسدود کردن منافذ پوست به حفظ و سلامت غشاهای پوستی کمک کرده و بدون چربی دادن به پوست آن را تغذیه میکند.

در 3000 سال قبل در فرهنگهای مصری، رومی و افریقایی از روغن شتر مرغ به عنوان یک ماده آرایشی و نیز برای درمان درد و روماتیسم استفاده می شد. مستندات تاریخی راجع به روغن شتر مرغ به زمانهای خیلی قدیم یعنی قرن اول پس از میلاد بر می گردند و به استفاده گسترده از روغن برای درمان زخم، سوختگیها، ناراحتی های پوستی، اگزما، خشکی پوست و مو و بسیاری موارد دیگر اشاره می کند و این رویه برای صدها سال ادامه یافت. پلینی فیلسوف رومی قرن اول پس از میلاد مطالب مبسوطی درباره فواید استفاده از روغن شتر مرغ نوشت. بر اساس مدارک موجود٬ کلئوپاترا و ملکه صبا روغن شترمرغ را برای زیبائی و حفظ و لطافت پوست خود استفاده میکرده اند. امروزه ما می دانیم که روغن شترمرغ حاوی اسیدهای چرب ضروری امگا ۳ اُمگا 6 و اُمگا 9 است. اسیدهای چرب ضروری به حفظ سلامت غشاء های سلول کمک کرده، استفاده از مواد مغذی را بهبود می بخشد و متابولیسم سلولی را موجب شده و کنترل می کنند. آنها مواد خامی را که به کنترل فشار خون، لخته شدن آن، آماس، درجه حرارت بدن و سایر اعمال بدن کمک می کنند فراهم می نمایند. اُمگا 6 و اُمگا 9 هر دو مرطوب کننده و حالت دهنده پوست هستند.این روغن 100% طبیعی میباشد که خطرات ناشی از حساسیت های پوستی (آلرژی) را به حداقل میرساند. سازگاری این روغن با پوست از نظر دراماتولوژیکی مورد تایید متخصصین پوست میباشد.روغن شتر مرغ وروغن امو از لحاظ خواص خیلی به هم شباهت دارند و نتایج مشابهی می دهند. روغن شتر مرغ برای تولید محصولات حفاظت کننده پوست، مو و لوسیون های برطرف کننده درد ایده آل است. 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم آبان ۱۳۹۱ساعت 18:44  توسط kamran  | 

روغن کنجد حاوی آنتی اکسیدان های طبیعی است که باعث از بین رفتن سرطان های خفته در بدن شده و موجب جلوگیری از سرطان های دستگاه گوارش، پروستات و سینه می شود. این روغن همچنین به دلیل دارا بودن ویتامین e موجب شفافیت و لطافت پوست می گردد.روغن کنجد در بین روغن های خوراکی به ملکه ی روغن ها مشهور است. دانه کنجد بیشترین میزان روغن را در بین دانه های روغنی دیگر داراست اما با وجود این تولید آن بسیار کمتر از دانه های دیگر نظیر سویا، آفتابگردان و گلرنگ است. روغن کنجد به عنوان یک روغن با قیمت و کیفیت بالا شناخته می شود. این روغن بیشترین مقاومت و ماندگاری را در بین روغن های خوراکی با درصد بالای چربی غیراشباع دارد. نوع لیگنان و آنتی اکسیدان های طبیعی موجود در این روغن باعث بروز مقاومت بسیار بالا در برابر اکسیداسیون و خواص فیزیولوژیکی ارزشمند روغن کنجد شده است.ترکیب اسیدهای چرب روغن کنجد به گونه ای است که برای هر سه مصرف سرخ کردن، پخت و پز و سالاد قابل استفاده است. خواص روغن کنجد* کاهش دهنده سطح کلسترول بد خون(ldl) و افزایش جذب کلسترول خوب(hdl)* کاهش فشارخون در افراد مبتلا به فشار خون بالا* جلوگیری از سرطان های سینه، پروستات و سرطان های دستگاه گوارش* جلوگیری از تصلب شرایین و بسته شدن عروق* جلوگیری از بروز سکته قلبی* جلوگیری از بروز آب مروارید* شفافیت و لطافت پوست به دلیل غنی بودن از ویتامین e* مناسب برای سرخ کردن به دلیل مقاومت بالای حرارتی* کاهش ابتلا به بیماری پارکینسون* جلوگیری از بیماری های مفصلی و آرتروز* خواص آنتی اکسیدانی فوق العاده به دلیل وجود دو ماده شیمیایی sesamol و sesamin. آنتی اکسیدان ها با رادیکال های آزادی که به سلول ها آسیب می رسانند و به روند پیری سرعت می بخشند مقابله می کند.* ویتامین e موجود در آن از بیماری آلزایمر جلوگیری می کند.* روغن کنجد تحریک پذیری غشاء مخاطی را کم می کند. این روغن برای درمان سرفه، یبوست، آرتریت و پوست خشک توصیه می شود.* مصرف مرتب آن اضطراب را کاهش می دهد، گردش خون را تقویت می کند، مانع اختلالات عصبی می شود و سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند.* مصرف روغن کنجد، نشاط آور است، هوشیاری ایجاد می کند، دردهای مزمن و گرفتگی عضلات را کاهش می دهد.* ویتامین e موجود در آن به رشد مو سرعت می بخشد.* برای افرادی که از کم خونی و سرگیجه رنج می برند مفید است.* مصرف موضعی این روغن، پوست را نرم و لطیف می کند.* خاصیت ضدقارچی و ضدباکتریایی دارد.* غرغره کردن آن، باکتری ها، از جمله باکتری های سرماخوردگی از بین می برد.* محافظ طبیعی در برابر اشعه ی فرابنفش به حساب می آید.* مانع شوره ی سر می شود.* از پوست در برابر کلر موجود در آب استخر محافظت می کند.* ماساژ با روغن کنجد انعطاف پذیری مفاصل را زیاد می کند.* بریدگی ها و جراحت های سطحی را درمان می کند.* پوست صورت به خصوص اطراف بینی را سفت می کند و مانع بزرگ شدن منفذهای پوستی صورت می شود.* از بروز آکنه جلوگیری می کند.خواص شیمیایی ترکیب اسیدهای چرب روغن کنجدروغن کنجد به گروه اسیدهای اولئیک – لینونیک متعلق است. این روغن کمتر از 15 درصد اسید چرب اشباع دارد که بیشترین آن پالمیتیک و استئاریک و بیش از 85 درصد مجموع اسیدهای چرب آن غیراشباع است. اسید اولئیک و اسید لینولئیک بیش از 80 درصد کل اسیدهای چرب روغن کنجد را تشکیل می دهند.برخلاف روغن های گیاهی دیگر در این گروه، درصد اسید اولئیک روغن کنجد حدود 45 درصد و اسید لینولیک آن حدود 40 درصد از مجموع کل اسیدهای چرب آن می باشد. استرول ها(sterols)روغن کنجد در مقایسه با سایر روغن های گیاهی، مواد غیرقابل صابونی(حدود 2 درصد) بیشتری دارد. مواد غیرقابل صابونی شامل استرول ها، تری ترپن ها و تری ترپن الکل ها، توکوفرول ها و لیگنان های کنجد می باشد. روغن کنجد یکی از منابع غنی استرول های گیاهی(فیتواسترول) می باشد. فیتواسترول ها یا استرول های گیاهی رقیب کلسترول در جذب هستند. بنابراین مصرف فیتواسترول موجب کاهش کلسترول خون و در نتیجه جلوگیری از حملات قلبی و عروقی می شود.فیتواسترول ها و به طور خاص بتا سیتوسترول، از رشد سلول های سرطان کولون، سرطان پروستات و سرطان سینه نیز جلوگیری می کنند.توکوفرول ها(tocopherols)شهرت روغن کنجد به خاطر مقاومت در برابر اکسید شدن آن است. یکی از دلایل این مقاومت بیش از حد به خاطر وجود توکوفرول در این روغن است و میزان آن در روغن کنجد 1200 میلی گرم بر کیلوگرم است. گاما توکوفرول بیشترین میزان موجود در روغن کنجد را شامل می شود و پس از ان دلتا و الفا هستند که حدود 5 درصد توکوفرول موجود در روغن را شامل می شوند. در بین اقسام مختلف ایزومرهای توکوفرول، گاما توکوفرول قوی ترین آنتی اکسیدان موجود در روغن ها می باشد.
روغن کنجد تحریک پذیری غشاء مخاطی را کم می کند. این روغن برای درمان سرفه، یبوست، آرتریت و پوست خشک توصیه می شوداین خاصیت آنتی اکسیدانی، ماندگاری این روغن را در برابر حرارت در مقایسه با روغن های دیگر بسیار افزایش داده است. مقاومت اکسیداتیو روغن کنجد در برابر حرارت 110 درجه سانتی گراد 17.5 ساعت می باشد که این روغن را در دسته روغن های با مقاومت بالا قرار می دهد. همچنین نقطه دود این روغن 226 درجه سانتی گراد می باشد. شایان ذکر است مقاومت حرارتی روغن های مخصوص سرخ کردنی در همین دما حداکثر 14 ساعت می باشد. لذا از این روغن می توان در مصارف سرخ کردنی عمیق با طیب خاطر استفاده نمود. نکته ی مهمخواص ذکر شده در مورد روغن کنجد بدین معنا نیست که شما آزادید هر چه قدر که می خواهید از آن در طی یک روز استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که کالری همه ی روغن ها یکسان است؛ یعنی هر 5 گرم آن که معادل یک قاشق چای خوری می شود چیزی در حدود 45 کیلوکالری انرژی دارد. پس مراقب باشید تا با مصرف بی رویه ی آن دچار اضافه وزن و در پی آن دچار مشکلات و بیماری های مختلف نشوید

+ نوشته شده در  چهارشنبه هفدهم آبان ۱۳۹۱ساعت 18:40  توسط kamran  | 

روغن آفتابگردان

اساساً دو نوع دانه آفتابگردان وجود دارد : نوع روغنی و نوع غیر روغنی .آفتابگردان نوع روغنی دانه های سیاه رنگ کوچک هستند که محتوی 40٪ روغن می باشند. ترکیب دانه پوست گیری شده حاوی 67 درصد روغن ، 21درصد پروتیین ، 3 درصد فیبر ، 3 درصد خاکستر می باشد. roghan-aftab

فراوری دانه آفتابگردان و تولید روغن خام آفتابگردان

اساساً آماده سازی دانه آفتابگردان برای روغن کشی شامل مراحل تمیز کردن ، خشک کردن ، انبارکردن ، شکستن دانه ها ، پوستگیری و یا ( همراه با پوست) از مغز دانه می باشد. و پس از آن روغن کشی به وسیله استخراج با حلال و یا پرس صورت می گیرد. که در دیاگرام روبرو نشان داده شده است:

table1

ترکیب و کاربرد روغن آفتابگردان:

روغن آفتابگردان خام به رنگ کهربایی روشن می باشد. این نوع روغن مانند روغن سویا حاوی فسفولیپید ها بوده و میزان فسفولیپید ها در این روغن 5/0 تا 2/1 درصد می باشد.فسفاتیدیل کولین ، فسفاتیدیل اتانول آمین ، فسفاتیدیل اینوزیتول بیشترین میزان فسفولیپیدها ی موجود در روغن آفتابگردان را شامل می شوند. میزان ویتامین E ( آلفاتوکوفرول ) در روغن آفتابگردان 91/0 کل توکوفرول را تشکیل می دهد. میزان کل توکوفرول ها در روغن خام آفتابگردان بین ppm 440 تا 1520 می باشد. میزان ویتامین E در روغن آفتابگردان چندین برابر بیشتر میزان این ماده در روغن سویا می باشد. روغن آفتابگردان حاوی مقداری لینولئیک اسید و اولئیک اسید است که هر دو درکاهش میزان کلسترول خون موثرند. اصولاً ، 15٪ اسیدهای چرب روغن آفتابگردان اسید های چرب اشباع می باشند .میزان اسید های چرب موجود در روغن آفتابگردان به شرح زیر است:

table2


برخی ویژگی های روغن آفتابگران:

میزان استاندارد

ویژگی

ردیف

حداکثر  1 /0 ٪

اسید چرب آزاد

1

143-110

عدد یدی

2

کمتر از 1/0 ٪

رطوبت

3

حداکثر 5/1 ٪

مواد غیر قابل صابونی

4

 
+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم آبان ۱۳۹۱ساعت 16:31  توسط kamran  | 

خواص اصلی روغن نارگیل
مزایای روغن نارگیل برای سلامتی
فواید روغن نارگیل بر سلامتی، مراقبت از پوست و مو، تسکین استرس، بیماری های قلبی، کلسترول، کاهش وزن، مشکلات کلیه، هضم، متابولیسم، فشارخون بالا، سیستم ایمنی، بهداشت دندان، دیابت، قدرت و استحکام استخوانها، HIV و سرطان را در بر می گیرد.این فواید می تواند به خاطر وجود اسید لوریک، اسید کاپریک، و اسید کاپریلیک و خواص ضد میکروبی، آنتی اکسیدانی، ضد قارچی، آنتی باکتریال، آرامش بخشی آن باشد.

روغن نارگیل معمولاً روغن محبوب ورزشکاران و به ویژه بدنسازان و افرادی است که رژیم می گیرند. دلیل این مسئله آن است که روغن نارگیل کالری کمتری نسبت به سایر روغن ها دارد و محتوی چربی آن به راحتی تبدیل به انرژی می شود و موجب انباشته شدن چربی در قلب و عروق نمی شود. روغن نارگیل همچنین به بالا بردن سطح انرژی و استقامت بدنی بدنسازان نیز کمک می کند و درنتیجه عملکرد تمرینی آنها را ارتقاء می بخشد.

فواید روغن نارگیل برای سلامتی شامل موارد زیر است:

مراقبت از مو: روغن نارگیل یکی از بهترین موادمغدی موجود برای تغذیه موها است. این ماده به رشد سالم موها کمک کرده و به آنها شفافیت و زیبایی می بخشد. ماساژ مداوم سر با روغن نارگیل، شوره وشپش سر را از بین می بردف حتی اگر پوست سر شما خشک باشد. روغن نارگیل به میزان زیاد در هندوستان برای مراقبت از مو مورد استفاده قرار می گیرداین ماده، یک حالت دهنده فوق العاده برای موهاست و به رشد دوباره موهای تخریب شده نیز کمک میکند. همچنین پروئین های لازم برای تغذیه موهای آسیب دیده را نیز فراهم میکند. به همین دلیل بعنوان روغن مخصوص مراقبت از مو در بسیاری از محصولات حالت دهنده مو و کرم های ضد شوره مورد استفاده قرار می گیرد.

تسکین استرس: روغن نارگیل بسیار آرامبخش است، از اینرو به از بین بردن استرس کمک می کند. استفاده از روغن نارگیل روی سر به از بین بردن خستگی فکری کمک می کند.

مراقب از پوست: روغن نارگیل، ماده ای فوق العاده برای ماساژ پوست است. این ماده بعنوان یک مرطوب کننده بسیار موثر برای همه انواع پوست ها از جمله پوست های خشک عمل می کند. فواید روغن نارگیل برای پوست تقریباً مشابه با روغن معدنی است. علاوه بر این، برخلاف روغن معدنی، هیچگونه عارضه جانبی برای پوست نخواهد داشت. درنتیجه روغن نارگیل راه حلی بسیار عالی برای جلوگیری از خشکی و پوسته پوسته شدن پوست می باشد. این روغن همچنین ایجاد چین و چروک پوستی را که با بالا رفتن سن به طور طبیعی ایجاد می شود را به تاخیر می اندازد. روغن نارگیل همچنین در درمان بسیاری از مشکلات پوستی مثل پسوریازیس، آماس پوست، اگزما و سایر عفونت ها  و بیماری های پوستی نی زموثر است. درنتیجه، روغن نارگیل مهمترین ترکیب بسیاری از محصولات مربوط به مراقبت های پوستی مثل صابون ها، لوسیون ها، کرم ها و از این قبیل، درآمده است.

پیری زودرس: روغن نارگیل به جلوگیری از پیری زودرس کمک می کند و به خاطر محتوی آنتی اکسیدنی خود، از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کند.

بیماری های قلبی:  باور نادرستی در میان عموم شایع شده است که روغن نارگیل برای قلب خوب نیست. این به آن دلیل است که این ماده حاوی میزان بالایی چربی اشباع است. اما، جالب است بدانید که روغن نارگیل برای قلب بسیار مفید است. این روغن حاوی %50 اسید لوریک است که در جلوگیری از بسیاری مشکلات و بیماری های قلبی مثل سوزش قلب، کلسترول بالا و فشارخون بالا، بسیار موثر است. چربی های اشباع موجود در روغن نارگیل هم درمقایسه با سایر روغن های گیاهی مضر نیست. این چربی باعث بالا رفتن LDL و HDL نمی شود. همچنین احتمال بروز آسیبدیدگی در شریان ها را نیز پایین می آورد و درنتیجه از بروز تصلب شراین نیز جلوگیری می کند.

کاهش وزن: روغن نارگیل برای کاهش وزن بسیار مفید است. این ماده حاوی اسیدهای چرب متوسط و کوتاه است که به از بین بردن اضافه وزن کمک می کند. هضم این روغن نیز به خاطر کمکی که به عملکرد سالم تیروئید و سیستم آنزیم های بدن می کند، بسیار راحت است. از این گذشته، با از بین بردن فشار وارد بر لوزالمعده، متابولیسم بدن را نیز بالا می برد، درنتیجه انرژی بیشتری می سوزاند و به افراد چاق کمک می کند وزنشان را پایین بیاورند. به همین دلیل است که افرادیکه در مناطق گرمسیری زندگی می کنند و اکثراً از این روغن ساتفاده می کنند، نه چاق هستند و نه اضافه وزن دارند.

التهاب لوزالمعده: روغن نارگیل همچنین برای درمان بیماری التهاب لوزالمعده نیز مفید است.

گوارش: روغن نارگیل اگر در آشپزی مورد استفاده قرار گیرد، سیستم گوارش بدن را ارتقاء بخشیده و درنتیجه از بروز بسیاری از مشکلات مربوط به معده و هضم غذا جلوگیری می کند. چربی های اشباع موجود در ین روغن خواص ضد میکروبی دارند و به مقابله با باکتری ها، قارچ ها، و انگل های مختلف که موجب سوءهاضمه می شوند، کمک می کند. روغن نارگیل همچنین  به جذب سایر موادمغذی مثل ویتامین ها، موادمعدنی و آمینواسیدها نیز کمک میکند.

سیستم ایمنی: روغن نارگیل برای سیستم ایمنی بدن نیز مفید است. این روغن با لیپیدها، اسید لوریک، اسید کاپریک و اسید کاپریلیک موجود در خود که خواص ضدقارچ، ضد ویروسی و ضدباکتریایی دارند، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. بدن انسان اسید لوریک را به مونولورین تبدیل می کند که گفته می شود به مقابله با ویروس ها و باکتریهای ایجاد کننده بیماری هایی مثل تبخال، آنفولانزا، ویروس سیتومگال و حتی HIV کمک میکند. همچنین به مقابله با باکتری های مضری مثل لیستریا مینوسیتوژن و هلیکوباکتر پیلوری و تک یاختگانی مثل جاردیالاملیا نیز  کمک می کند.

اثر التیام بخشی: این روغن وقتی روی عفونت ها مالیده شود، لایه ای شیمیایی ایجاد می کند که بخش آسیبدیده بدن را از گرد، هوا، قارچ ها، باکتری ها و ویروس های خارجی حافظت می کند. خواص التیام بخشی این روغن در ترمیم بافت های آسیب دیده نیز موثر است.

عفونت ها: روغن نارگیل به خاطر خواص ضد قارچی، ضد ویروسی، و ضد باکتریایی خود درمقابل بسیاری از عفونت ها نیز موثر است. طبق تحقیقات انجام گرفته، روغن نارگیل ویروس هایی که موجب آنفولانزا، سرخک، هپاتیت، تبخال، سارس و از این قبیل می شود را از بین می برد. همچنین باکتری که موجب ایجاد زخم معده، عفونت های گلو، عفونت های مجرای ادرار، ذات الریه، و سوزاک می شود را نیز از بین می برد. روغن نارگیل بر قارچ ها و مخمرهایی که کاندیدیاز، عفونت قارچی، مرض قارچی انگشتان، برفک، و از این قبیل را ایجاد می کند نیز موثر است.

کبد: وجود تری گلیسیرید و اسیدهای چرب با زنجیره های متوسط به جلوگیری از بیماری های کبد کمک میکند چون اینها موادی هستند که وقتی به کبد می رسند به سادگی به انرژی تبدیل می شوند و درنتیجه حجم کار کبد را کم می کنند و از انباشته شدن چربی نیز جلوگیری می کنند.

کلیه ها: روغن نارگیل از ابتلا به بیماری های کلیوی و مثان نیز جلوگیری می کند. همچنین به برطرف کردن سنگ کلیه نیز کمک می کند.

دیابت: روغن نارگیل به کنترل قند خون کمک می کند و درنتیجه ترشح انسولین را تنظیم میکند. همچنین به استفاده سودمند از گلوکز خون نیز کمک می کند که به این طریق در پیشگیری و درمان دیابت موثر است.

استخوانها: همانطور که قبلاً ذکر شد، روغن نارگیل توانایی بدن را برای جذب موادمعدنی مهم بالا می برد. این مواد شامل کلسیم و منیزیم می شود که برای رشد استخوانها ضروری هستند. درنتیجه روغن نارگیل برای خانم هایی که در سنین میانسالی درمعرض پوکی استخوان قرار دارند می تواند مفید باشد.

بهداشت دندانها: کلسیم عنصری مهم در دندان هاست. از آنجا که روغن نارگیل جذب کلسیم را در بدن بالا می برد، می تواند به استحکام دندانها نیز کمک کند. روغن نارگیل همچنین از پوسیدگی دندانها نیز جلوگیری میکند.

HIV و سرطان: عقیده بر این است که روغن نارگیل نقش مهمی در کاهش حساسیت های ویروسی در بیمارهای سرطانی و بیماران مبتلا به HIV ایفا می کند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم آبان ۱۳۹۱ساعت 16:28  توسط kamran  | 

 


تعیین وزن مخصوص

= وزن مخصوص

روغن مایع مخلوط مورد آزمایش بود

ابتدا پیکنومتر خالی را وزن کرده و سپس یک بار ان را با آب و بار دیگر با رو؛ن پر می میکنیم تا بعد از گذاشتن درب سرریز شود. اطراف ظرف را خشک کرده ، و وزن آن را حساب می کنیم.

M2= وزن پیکومتر + روغن = 65.08

M1 = وزن پیکومتر + آب = 68.73

M0 = وزن ظرف خالی = 23.93

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم آبان ۱۳۹۱ساعت 16:24  توسط kamran  | 

چگونگی تولید یکنواخت چیپس

فرآیند تولید چیپس فیدل به این صورت است که بعد از مخلوط شدن مواد اولیه پودری، با افزودن آب در شرایط ویژه به صورت خمیر در آمده و پس از رد شدن از غلطک خمیر بصورت ورق کاملا نازک در می آید.


 

ورقه خمیر پس از عبور از قالب بصورت ورقه های چیپس در می آید.


 

این ورقه ها وارد سرخ کن می شود و چیپس ها با دمای پائین سرخ می شود .


پس از خروج از سرخ کن با ادویه پاش مخصوص به یکایک چیپس ها طعم اضافه می شود .


 

در نهایت آماده بسته بندی می شود.

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم آبان ۱۳۹۱ساعت 15:59  توسط kamran  | 

چیپس‌های Sansations مزمز

دیدن بسته‌ی چیپسی با ارتفاع حدود ۳۵ سانتی و عرض حدود ۲۰ سانتی‌متر، اتفاقی نیست که هر روز تو زندگی من بیفته. دیدن یه طعم جدید روی این بسته‌بندی هم منو بیشتر ترغیب می‌کنه به امتحان کردنش. «طعم روغن زیتون با فلفل» عبارت وسوسه‌انگیزیه. تنها مشکلی که این وسط می‌مونه قیمته. ۱۰۰۰ تومن برای یه بسته چیپسه که البته از چیپس‌های معمول بزرگ‌تره (۱۱۰ گرمه – که البته پسفرداش فهمیدم سایز کوچیکترم داره ولی دیگه اونو قیمت نکردم چون دیگه پاچه‌م رو مورد تهاجم قرار داده بود ). دو طعم دیگه هم کنارش بود. «ساده» و «پاپریکا کچاپ». اولی رو هنوز تست نکردم و دومی هم هنوز همینجا کنارمه.

اول بریم سراغ روغن زیتون. این چیپس شدیداً طعم و مزه روغن زیتون می‌ده و جایی برای طعم فلفل باقی نمی‌مونه. مزه‌ش برای من خیلی خوشایند نیست ولی به این یکی طعم ترجیحش می‌دم. فک کنم ترکیبش با چیزای دیگه مثل انواع ماست نباید بد بشه. چند تا تیکه از این چیپس دو سه روز موند و خیلی افتضاح شده! سعی کنین اگه اینو خریدین همون روز اول بخورینش چون احساس می‌کنین لبو چسبوندین لب بشکه نفت و دارین نوش جان می‌کنین.

طعم کچاپ رو من قدیم‌ترا بیشتر دوست داشتم ولی الان مدت‌هاست که سراغش نمی‌رم. فرق طعم این چیپس با کچاپ‌های دیگه اینه که طعم پاپریکا ( فلفل دلمه‌ای ) توش مشخصه و اون حس خامی که من از چیپس‌های کچاپ دارم با این طعم پاپریکا بیشتر از قبل می‌شه. اول طعمش هم یه طعم ترشی داره که سریع جای خودشو به کچاپ پاپریکا می‌ده.

قصه‌ی Sansations چیه؟ نمی‌دونم. نمی‌دونم چرا مزمز یه سری جدید به اسم Sansations زده. این کلمه معنی خاصی به نظر نداره و با سرچ کردنش تو گوگل بیشترین نتایج مربوط به یه فونت به اسم Sansationئه (این کروم هم کشت ما رو اینقدر زیر این کلمه و قرمز کرد و گفت درستش Sensationئه. یعنی کارخونه مزمز یه کروم نداره؟ :D ) البته پشت چیپس یه دوخط نوشته هست با این مضمون:

ما Sansation را جهت ارتقا سلامتی شما از مرغوب‌ترین نوع سیب‌زمینی، از بهترین مزارع کشور (کدوم کشور؟) و تحت نظارت کارشناسان خبره تولید می‌کنیم.

مناسب برای رژیم گیاهخواری

روی بسته‌بندی این چیپس یه همچین چیزی دیده می‌شه:

به اضافه‌ی یه خط به شکل قلب که توضیح داده این محصول بدون کلسترول و اسید چرب ترانسه و ۳۰٪ چربی کمتر داره

مزمز پشت این چیپس یه سایت جدا برای این سری محصول معرفی کرده به آدرس www.mazmaz-sansations.ir که به بنده هیچی نشون نمی‌ده. حتی تو سایت خود مزمز هم خبری از این نیست.

دسته‌بندی: چیپس، چیپس سیب‌زمینی

مزه حدودی: روغن زیتون، پاپریکا، کچاپ

قیمت: ۱۰۰۰ تومان برای بسته‌ی ۱۱۰ گرمی

ترکیبات: سیب‌زمینی درجه یک، روغن گیاهی مخصوص سرخ کردنی، نمک و طعم روغن زیتون با فلفل / طعم پاپریکا کچاپ

ارزش مواد غذایی:

البته زیرشم یه سری قصه راجع به اینکه یه عالمه ویتامین مثل ب۱، ب۲، ب۳، ب۶، آ، ای، ث و مواد معدنی مثل اسید فولیک، کلسیم، آهن منیزیم، سدیم، پتاسیم و روی داره هم نوشته.


+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم آبان ۱۳۹۱ساعت 15:30  توسط kamran  | 

عوارض مصرف چیپس و پفك

مضرات پفك و چیپس www.taknaz.ir  

      امروزه نظر به صنعتی شدن جوامع و سهم بالای تولیدات صنعتی غذایی در تغذیه مردم، اطمینان حاصل كردن از كیفیت تغذیه‌ای و بهداشتی آن‌ها اهمیت فراوان دارد. با توجه به این كه در كشور ما مصرف برخی از تنقلات غیرضروری و مضر همچون چیپس و پفك توسط مردم به‌ویژه كودكان رواج یافته‌است، برشمردن معایب این‌گونه محصولات منجر به آگاهی بیشتر مصرف كنندگان هنگام انتخاب مواد غذایی و تنقلی خواهد شد.

مصرف غذاهای تنقلی همانند چیپس و پفك دارای اثرات جبران‌ناپذیری است كه بسیاری از كارشناسان علوم غذایی در این مورد اتفاق‌نظر دارند.

● موارد منع مصرف چیپس و پفك

مصرف نمك به منظور خوشمزه شدن چیپس و پفك به مقادیر زیاد، سبب آسیب به كلیه ها، تغییر ذائقه افراد به شور‌خواری، تجمع آب در بدن و در نتیجه تورم بافت‌ها و افزایش فشار خون و سكته‌های قلبی و مغزی می‌شود.

استفاده از روغن با ترانس بالا در تهیه چیپس و پفك منجر به افزایش وزن، چربی خون و در نهایت بیماری های قلبی عروقی می شود. همچنین استفاده از روغن هایی كه چندین بار برای سرخ كردن استفاده می شوند و غالبا بوی روغن سوخته و رنگ كدر و مات به محصول می‌دهند، از جمله خطرناك‌ترین مواردی است كه می تواند منجر به مسمومیت و سرطان‌زا شدن  چیپس شود.

نمک زیاد موجورد در پفک و چیپس باعث آسیب دیدن کلیه‌ها و تجمع آب در بدن و درنتیجه تورم بافت‌ها و افزایش فشار خون و سکته‌های قلبی و مغزی می‌شود

گرما دیدن شدید محصول طی فرآیند سرخ شدن منجر به ایجاد رادیكال‌های آزاد پراكسید می‌شود. این مواد زیانی شبیه به مواد شیمیایی موجود در دود سیگار دارند و سبب ابتلای افراد به سرطان ریه، سینه و مثانه می شود.

مصرف رنگ نارنجی تارترازین در پفك باعث بروز اختلالات رفتاری، اضطراب، تندخویی و آلرژی كودكان می‌شود.

به علت وجود هیدرات‌های كربن قابل تخمیر در چیپس و پفك فرصت برای رشد باكتری‌های دهانی فراهم می‌شود كه نتیجه آن پوسیدگی دندان‌هاست. همچنین مصرف این دو محصول، چسبندگی روده را افزایش داده و عمل دفع را مشكل می‌كند.

در حین سرخ كردن سیب زمینی ماده قندی آن با آلبومین تركیب شده و سمی به نام آكریل آمید تولید می‌كند. این تركیب فقط در چیپس سیب زمینی یافت می‌شود. آكریل آمید سبب تضعیف سیستم ایمنی، افزایش بیماری‌های عفونی، سرطان، ناباروری، سقط جنین، تغییر در رفتارهای جنسی، تحریك و قرمزی پوست و چشم‌ها می‌شود.

در چیپس سیب زمینی معمولا لكه‌های سبزی مشاهده می‌شود كه مربوط به ماده سمی سولانین است و مصرف آن باعث ایجاد بیماری های گوارشی و عصبی می شود.

تحقیقات نشان می دهد كه پفك تا ۹ برابر وزن خود آب جذب می‌كند، بنابراین معده كودكان را پر كرده و منجر به بی اشتهایی آن‌ها به وعده های غذایی اصلی می‌شود.

همچنین چیپس نیز به دلیل كالری بالای روغن آن منجر به سیری كاذب می شود و میل افراد را به مصرف غذا‌های مغذی كاهش می‌دهد.

نتیجه:

کسی که مدام چیپس و پفک می‌خورد به بیماری‌هایی نظیر كم‌خونی، كوتاهی قد، پوكی استخوان و ریزش و تضعیف مو دچار می شود.

توصیه:

از مصرف زیاد چیپس و پفك در یك زمان و یا به صورت مداوم و طولانی مدت جدا خودداری كنید

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم آبان ۱۳۹۱ساعت 15:24  توسط kamran  | 

پرینگلز یک برند چیپس سیب زمینی است که اولین بار توسط شرکت P&G تولید و درسال 1968 به بازار عرضه شد. این برند در سال 2012 به شرکت معروف تولید کننده غلات صبحانه (کرن فلکس، ...) Kellogg واگذار شد و امروزه در بیش از 140 کشور جهان به فروش می رسد و درآمدی سالیانه معادل 1.4 میلیارد دلار به همراه دارد.
چیپس سیب زمینی پرینگلز اولین بار در اکتبر سال 1968 در ایالات متحده وارد بازار شد و حدود 7 سال بعد عرضه ان در سطح بین المللی شروع شد. حکایتهای مختلفی درباره نام پرینگلز شده است که یکی از آنها مربوط به شخصی به نام مارک پرینگلز می باشد که در سال 1937 روشی در فراوری سیب زمینی را در آمریکا به ثبت رساند و بعداً توسط شرکت P&G برای بهبود مزه سیب زمینی خشک شده و فراوری شده مورد استفاده قرار گرفت. قصه ای دیگر حاکی از آن است که 2 نفر از کارمندان بخش بازاریابی شرکت P&G در محلی به نام پرینگلز زندگی می کردند و چون از نظر آوا پرینگلز با پوتیتو (سیب زمینی) همخوانی داشته پیشنهاد این اسم مطرح گشته است.

 


داستان به وجود آمدن پرینگلس اینگونه آغاز شد که شرکت P&G تصمیم گرفت تا چیپس هایی با کیفیت عالی تولید کند که شکایتهای مصرف کنندگان درباره شکسته و خرد بودن چیپس ها، چرب بودن آنها، و کهنه و غیر کریسپی بودن آنرا را مرتفع سازد. در اواسط دهه 60 میلادی یکی از محققین شرکت بنام الکساندر لیپا توانست مزه مورد نظر را پیدا کند و شکل چیپس نیز که یک شکل هایپربولیک پارابولوید است توسط ژنه ولف که یک مهندس مکانیک و نویسنده رمانهای ساینس فیکشن و فانتازی بود طراحی شد.
نکته قابل توجه درباره چیپس پرینگلز این است که این محصول تنها محتوی 42% سیب زمینی است و بقیه آن از موادی چون آرد سیب زمینی، ذرت، برنج و.. تشکیل شده است که با روغن نباتی و امولسیفایر ترکیب شده است. همین موضوع باعث شده است که بقیه تولید کنندگان چیپس سیب زمینی پرینگلس را محکوم کرده اند که اصلا چیپس نیست و به همین دلیل در سال 1975 شرکت مجبور شد که به جای استفاده از لغت " چیپس " روی بسته های خود جمله " چیپس سیب زمینی تهیه شده از سیب زمینی خشک" استفاده کند.
شعار تبلیغاتی پرینگلس "once you pop, you just can’t stop" که به معنی "وقتی بازش کنی دیگه نمیتونی بس کنی" می باشد. این چیپس در مزه ههای متعددی به بازار عرضه می شود که مزه های اصلی آن شامل کلاسیک، نمک و سرکه، خامه ترش و پیاز، پنیر چدار، سس رنچ و سس باربکیو است. بعضی از مزه ها فقط در بعضی از بازارها عرضه می شوند مثلا کوکتل میگو، پنیری تند و ادویه ای، واسابی (خردل ژاپنی)، بیکن دودی و کاری فقط در بریتانیا و مزه پنیر ماتزارلا با سس مارینرا و فلفل هالوپینو فقط در آمریکا عرضه می شوند.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم آبان ۱۳۹۱ساعت 15:19  توسط kamran  | 

تفاوت چیپس پرینگلز با چیپس های معمولی

نکته قابل توجه درباره چیپس پرینگلز این است که این محصول تنها محتوی 42% سیب زمینی است و بقیه آن از موادی چون آرد سیب زمینی، ذرت، برنج و.. تشکیل شده است که با روغن نباتی و امولسیفایر ترکیب شده است.به عبارتی در تهیه این نوع چیپس، از سیب زمینی خمیر مخصوصی تهیه می کنند. سپس، خمیر را تحت فشار قرار داده و از آن چیپس های یک اندازه و هم شکلی تهیه می کنند. سپس چیپس ها را سرخ می کنند. این چیپس ها از نظر ظاهری کاملاً یک شکل و یک اندازه هستند.همین موضوع باعث شده است که بقیه تولید کنندگان چیپس سیب زمینی پرینگلس را محکوم کرده اند که اصلا چیپس نیست و به همین دلیل در سال 1975 شرکت مجبور شد که به جای استفاده از لغت " چیپس " روی بسته های خود جمله " چیپس سیب زمینی تهیه شده از سیب زمینی خشک" استفاده کند.

اما چیپس یاده یکی از انواع ((اسنک)) هاست. از ((سیب زمینی))، برش های بسیار نازک تهیه کرده و در روغن داغ سرخ می کنند تا برشته شود. سپس می گذارند تا سرد شود و آنرا بسته بندی می نمایند.مواد افزودنی به چیپس های ساده ، تنها نمک است، اما انواع ادویه جات را هم به چیپس اضافه می کنند تا طعم های مختلفی از آن ایجاد نمایند

+ نوشته شده در  چهارشنبه دهم آبان ۱۳۹۱ساعت 15:13  توسط kamran  | 

کاپوچینو نوعی شیر قهوهٔ ایتالیایی است که مخلوطی از اسپرسو یا همان قهوهٔ پررنگ، شیر داغ کف کرده روی آن است. از پودر کاکائو و یا پودر دارچین جهت طعم‌دهی و تزیین روی کفِ شیر نیز استفاده می‌گردد.

دستور تهیه کاپوچینو:

این دستور برای ۲ فنجان است و هر فنجان آن ۶۰ کالری خواهد داشت. مواد لازم:

قهوه دم کرده ۱ و یک دوم فنجان

شکر رژیمی ۱ قاشق چای خوری

شیر کم چرب ۱ فنجان طرز تهیه:

۱-بعد از دم کشیدن قهوه،شیر و شکر را مخلوط کنید و به مدت ۲ دقیقه در مایکروویو بگذارید(بالاترین درجه).

۲-مخلوط شیر و شکر را در مخلوط کن به مدت ۱ دقیقه بزنید تا به خوبی کف کند.

۳-دو سوم فنجان‌ها را با قهوه دم کرده و باقی را با مخلوط شیر و شکر پر کنید.

می‌توانید روی کاپوچینو را با پودر قهوه یا دارچین تزیین کنید.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم آبان ۱۳۹۱ساعت 18:24  توسط kamran  | 

ضریب شکست :

یکی از خصوصیات فیریکی روغن ها است که در کنار سایر خصوصیات فیریکی آن جهت شناسایی نوع روغن استفاده میشود .

اگرزاویه بین نور تائید شده و خط عمود بر صفحه  i و زاویه بین نور تابیده شده در محیط دوم و خط عمود

r  باشد ضریب شکست ازتقسیم  Sin این دو برهم بدست می آید برای محاسبه ی ضریب شکست از دستگاه رفراکتومتر استفاده میکنیم روغن مورد آزمایش ما روغن سرخ کردنی بود ضریب شکست    آن  470/1      بود و بریکس آن2/71  بود .

 

 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم آبان ۱۳۹۱ساعت 18:14  توسط kamran  | 

اسیدچرب اشباع

Common name Chemical structure C:D
Caprylic acid CH3(CH2)6COOH 8:0
Capric acid CH3(CH2)8COOH 10:0
Lauric acid CH3(CH2)10COOH 12:0
Myristic acid CH3(CH2)12COOH 14:0
Palmitic acid CH3(CH2)14COOH 16:0
Stearic acid CH3(CH2)16COOH 18:0
Arachidic acid CH3(CH2)18COOH 20:0
Behenic acid CH3(CH2)20COOH 22:0
Lignoceric acid CH3(CH2)22COOH 24:0
Cerotic acid CH3(CH2)24COOH 26:0
+ نوشته شده در  دوشنبه یکم آبان ۱۳۹۱ساعت 13:13  توسط kamran  | 

اسیدهای چرب غیراشباع
Common name Chemical structure Δx C:D nx
Myristoleic acid CH3(CH2)3CH=CH(CH2)7COOH cis9 14:1 n−5
Palmitoleic acid CH3(CH2)5CH=CH(CH2)7COOH cis9 16:1 n−7
Sapienic acid CH3(CH2)8CH=CH(CH2)4COOH cis6 16:1 n−10
Oleic acid CH3(CH2)7CH=CH(CH2)7COOH cis9 18:1 n−9
Elaidic acid CH3(CH2)7CH=CH(CH2)7COOH trans9 18:1 n−9
Vaccenic acid CH3(CH2)5CH=CH(CH2)9COOH trans11 18:1 n−7
Linoleic acid CH3(CH2)4CH=CHCH2CH=CH(CH2)7COOH cis,cis912 18:2 n−6
Linoelaidic acid CH3(CH2)4CH=CHCH2CH=CH(CH2)7COOH trans,trans912 18:2 n−6
α-Linolenic acid CH3CH2CH=CHCH2CH=CHCH2CH=CH(CH2)7COOH cis,cis,cis91215 18:3 n−3
Arachidonic acid CH3(CH2)4CH=CHCH2CH=CHCH2CH=CHCH2CH=CH(CH2)3COOHNIST cis,cis,cis,cis5Δ81114 20:4 n−6
Eicosapentaenoic acid CH3CH2CH=CHCH2CH=CHCH2CH=CHCH2CH=CHCH2CH=CH(CH2)3COOH cis,cis,cis,cis,cis58111417 20:5 n−3
Erucic acid CH3(CH2)7CH=CH(CH2)11COOH cis13 22:1 n−9
Docosahexaenoic acid CH3CH2CH=CHCH2CH=CHCH2CH=CHCH2CH=CHCH2CH=CHCH2CH=CH(CH2)2COOH cis,cis,cis,cis,cis,cis4710131619 22:6 n−3

+ نوشته شده در  دوشنبه یکم آبان ۱۳۹۱ساعت 13:8  توسط kamran  |